Aksa Jeneratör'den 1 milyar TL'lik satış

Aksa Jeneratör, 2015 yılında gerçekleştirdiği 1 milyar TL'lik satışla Fortune 500 Türkiye listesindeki yükselişini sürdürdü

Aksa Jeneratör'den 1 milyar TL'lik satış

Aksa Jeneratör, net satış rakamlarına göre Türkiye'nin en değerli kuruluşlarının belirlendiği "Fortune 500 Türkiye" listesindeki yükselişini sürdürüyor. Firma, 2015 yılı bütününde gerçekleştirdiği 1 milyar TL'lik net satışla 21 basamak birden yükseldi ve 156. sıraya yerleşti. Firmanın ihracat rakamı ise 566 milyon TL düzeyine ulaştı. 

Aksa Jeneratör yükselişini sürdürüyor
Dünyanın en önemli jeneratör üreticileri arasında yer alan Aksa Jeneratör, pazarlama ve yatırım faaliyetleri ile pazardaki gücünü hissettiriyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan "Türkiye'nin En Büyük 500 Büyük Kuruluşu" araştırmasının 2015 yılı aratırmasında 45 basamak birden yükselen ve 148. sıraya yerleşen firma, Fortune 500 Listesi'nde de yükselişini sürdürdü. 

Hedef: Dünyada ilk üç
Aksa Jeneratör CEO'su Alper Peker, Aksa Jenerötür'ün ülkenin en büyük şirketleri arasındaki hızlı yükselişine ilişkin değerlendirmesinde:

"Dünyada ilk 5 jeneratör üreticisinden biri olarak Fortune 500’de elde ettiğimiz konumumuzu her geçen yıl daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün 400 milyon dolar olan ciromuzu, 2025 yılında 1 milyar dolara çıkarmayı hedefledik. Bunun için de yol haritalarımızı çıkardık ve kararlılıkla ilerliyoruz. Hedeflerimize yakınlaştıkça dünyada ilk 5’teki yerimizi de ilk üç arasına taşıyacağız" şeklinde konuştu.