Aksaray Güzelyurt TOKİ emekli kura çekilişi 13 Mayıs'ta!

Emekli grubu konut projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi tarafından inşa ettirilecek olan 56 konutun bulunduğu Aksaray Güzelyurt TOKİ emekli kura çekilişi 13 Mayıs'ta gerçekleşecek

Aksaray Güzelyurt TOKİ emekli kura çekilişi 13 Mayıs'ta!

Emekli grubu konut projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi tarafından inşa ettirilecek olan 56 konutun bulunduğu Aksaray Güzelyurt TOKİ emekli kura çekilişi 13 Mayıs'ta gerçekleşecek. Kura çekilişi yeri ve saati daha sonra TOKİ tarafından ilan edilecek. 

Aksaray Güzelyurt TOKİ emekli evleri fiyatları 105 bin TL olarak belirlendi. Hak sahiplerine konutlar yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat bedelleri için 180 ay vade ve 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Projede yüzde 12 peşinat bedeli için 12 bin 100 TL, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 20 bin 500 TL peşinat ödemesi yapılacak. Ortalama taksit tutarları ise 180 ay için ayda 513 TL, 240 ay için ise ayda 350 TL civarında olacak. 

Kurada asil ve yedek hak sahibi olamayanlar 16 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Güzelyurt Şubesi'nden başvuru bedellerini geri alabilecekler. TOKİ Aksaray Güzelyurt emekli evlerinde konutu belli olanlar ise idarenin ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası Güzelyurt Şubesinde Gayrimenku Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. 

Projeden hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekliler konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet etme şartı aranacak ve ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşmeleri feshedilecektir. Aynı zamanda gerçeğe aykırı beyanda bulunulması durumunda, kurada hak sahibi olanların hakları iptal edilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki