Aksaray Merkez Toki Emekli başvuruları bugün başladı

Toki tarafından inşa edilecek 300 adet konutun bulunduğu Aksaray Merkez Toki Emekli başvuruları bugün başladı

Aksaray Merkez Toki Emekli başvuruları bugün başladı

Toki tarafından inşa edilecek 300 adet konutun bulunduğu Aksaray Merkez Toki Emekli başvuruları bugün başladı. 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak olan başvurular Ziraat Bankası Aksaray ilinde bulunan yetkili şubeler aracılığı ile kabul edilecek. 

Başvurusu toplanan Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları kura çekilişi ise 12 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Satışa sunulan konutlarda daha az başvuru olması halinde, başvuruda bulunanlarca satın alınacak olan konutlar Toki'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek. 

Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik Kartı ile birlikte 14 Mart - 31 Mart tarihleri arasında yapılacak olan başvurular sırasında 500 TL başvuru bedeli alınaca. Kimlik tespiti için ise Nüfus Cüzdanı ibraz etme şartı aranacak olup başvurular şahsen yapılacaktır. Başvuruların kabul edileceği yer Ziraat Bankası Aksaray ilindeki yetkili şubeler olarak belirlendi. 

12 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek olan kura sonucunda hak sahibi olamayan emekli vatandaşlar başvuru bedellerini 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alacaklardır. Toki Aksaray Merkez Emekli Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası Aksaray şubesinde sözleşme imzalayacaklardır. 

Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları sözleşme imzalanması 

* İl/İlçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrrese dayalı kayıt sistemine göre Aksaray il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayan belge,

* İl/İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bir konutunun olmadığına daire belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğun kanıtlayan belge,

* Başvuru sahibi emekli ise, SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi. 

 

Firma Bilgisi: Toki