Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları son başvuru tarihi

Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlendi

Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları son başvuru tarihi

Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlendi. 14 Mart tarihinde başlayacak olan başvurular Ziraat Bankası Aksaray ilindeki yetkili şubelere yapılacak. 

12 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek olan Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları projesinde 2+1 nitelikli 300 konutun satışı gerçekleştirilecek. Kura çekilişi sonrası hak sahibi olamayanlar 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası'nın yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecekler.

Hak sahiplerine konutlar başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek. 

Toki Aksaray Merkez Emekli Konutları'nda hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar  konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Aynı zamanda sözleşme imzalayanlar konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet şartı aranacak. İkamet edilmemesi durumunda ise sözleşme feshedilecektir. 

Aksaray Merkez Toki Emekli Konutları başvuru şartları

* T.C. vatandaşı olması, 
* Projenin yapıldığı il / ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması ve nüfusa kayıtlı olması,
* Toplu Konut İdaresi'nden konut almamış ve kredi kullanmamış olması,
* Kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulünün olmaması, 
* Aylık hane halkı gelirinin aylık en fazla net 3 bin 200 TL olması, 
* Bir hane halkı adına bir adet başvuru yapılacaktır. 
* Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir.