Aksoy Holding'den 200 milyon dolarlık proje: Epique Island

Aksoy Holding, Tilkicik Koyu'nda inşa edeceği Epiqu Island projesinin tanıtımını bugün gerçekleştirdi. Proje 200 milyon dolara mal olacak

Aksoy Holding'den 200 milyon dolarlık proje: Epique Island

Aksoy Holding imzası ile Bodrum Tilkicik Koyu'nda inşa edilecek Epique Island projesinin lansmanı bugün yapıldı. 700 milyon dolara mal olacak proje126 dönüm büyüklüğündeki yarımada üzerinde yer alacak.

Epique Island: 200 milyon dolarlık proje
Projeyle ilgili bilgi aktaran Aksoy Holding CEO'su Batu Aksoy, proje için şimdiye tek 70 milyon dolar harcadıklarını ve projenin toplam maliyetinin 200 milyon doları bulacağını söyledi.

 

Aksoy Holding'den dev proje: Epique Island

 

Metrekaresi 8.000 dolardan başlayan fiyatlarla
Söz konusu maliyete inşaat, projelendirme, pazarlama, finansman ve kdv giderlerinin de dahil olduğunu söyleyen Aksoy: "Kaba inşaatın yaklaşık 3’de 1’ini tamamladığımız projede villaların ortalama satış fiyatları  m2 başına 8.000 Eurodur. Mart ayı itibari ile satışlara başladık..." ifadelerini kullandı. 

Epique Island projesi
Yatay tasarım ile inşa edilen Epique Island, Yalıkavak Tilkicik koyu'nda yükselecek. 126 dönüm büyüklüğündeki yarımada üzerinde yer alan projede 3 farklı tipte 75 adet müstakil villa yer alacak. Epiqu Island ayrıca 150 tekne bağlama kapasiteli bir marina içerecek ve 50 suitten oluşan bir butik otele ek olarak, plajlara, açık havuz ve deniz havuzu barındıracak.  Projede yoğa ve fitness alanları, güneşlenme terasları ve restoran, kafe-barlara da yer verilecek. 

 

Aksoy Holding'den dev proje: Epique Island

 

Uluslararası SAOTA firması inşa edecek
Projenin mimarisi ise dünyanın en ünlü mimarlık firmalarından SAOTA üstlenecek. İç mimarisi yine Güney Afrikalı ARRCC tarafından tasarlanan Epique Island bünyesinde yer alacak villalar, araç yollarındaki konumlanmalarına göre arkadan ve önden girişli olarak inşa edilecek. 

 

Firma Bilgisi: Aksoy Holding
Proje Bilgisi: Epique Island