Alarko arazisi Ağaoğlu’nda

Ağaoğlu Şirketler Grubu, İstanbul’un en gözde yerinde, Ortaköy’de bulunan Alarko Holding merkez binasının yer aldığı araziyi satın aldı

Alarko arazisi Ağaoğlu’nda

26 Eylül 2012 / emlakwebtv
Geçtiğimiz aylarda Yeniköy’deki Carlton arazisinin tamamını satın alan Ağaoğlu, Ortaköy’deki Alarko Holding merkezinin bulunduğu araziyi de satın alarak İstanbul Boğazı’ndaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “İnşaat, enerji ve turizm alanındaki yatırımlarımıza hız verdiğimiz bu dönemde, böylesine önemli bir konuma sahip bu araziyi alarak, yeni bir yatırıma daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Ali Ağaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, ''Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi çok değerli dostum İzzet Garih araziyi satın almamızdan sonra ‘Ağaoğlu araziyi alarak şirketimizin yatak odasına kadar girdi' şeklinde espri de yapmış. Sevgili Garih'in bu sözleri de söz konusu arazinin değerinin bir göstergesidir.”
Ağaoğlu’nun Alarko Holding’ten satın aldığı arazi Reina’nın karşısından Ulus’a kadar ilerleyen yamaçtaki 41 bin 553 metrekarelik bölgeyi kapsıyor.