Alfemo’dan İtalyanlara tasarım dersi

2013’e iddialı giren Alfemo, İtalya’da düzenlenen ‘I Saloni Milano’ fuarı’nda sergiledi ürünleri ile mobilya tasarımındaki gücünü ortaya koydu

Alfemo’dan İtalyanlara tasarım dersi

16 Nİsan 2013 / emlakwebtv
2013 yılında, 4 aya 7 fuar sığdıran Alfemo, İtalya’da 9-14 Nisan tarihleri arasında yapılan ‘I Saloni Milano’ fuarında mobilya tasarımındaki gücünü bir kere daha ortaya koydu. Alfemo fuarda sergilediği ürünleri ile deyim yerindeyse tasarımın ana vatanı İtalya’dan tasarım dersi vererek döndü.  

I Saloni Milano Fuarı’na verev kesimli detaylarıyla Legno Koleksiyon, geçmişten gelen çizgilerini modern yansıması Retro Koleksiyon, doğal taştan detayları ve şöminesi ile Vincenza Yaşam Ünitesi, Vincenza Corner, teknolojiyi ve rahatlığı harmanlayarak yaşam alanına getiren Escuda Corner ve Yaşam Ünitesi, ödüllü Admiral Genç Odası ve efsane Cars Piston Cup Genç Odası ile katılan Alfemo, İMOB Fuarı’nın ardından Milano’da da mobilyadaki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

Fuarın en çok ilgi gören standı olmayı başaran Alfemo standını Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ve üst düzey bürokratların yanı sıra çok sayı da mobilya sever gezdi.

5 kıtada 60 ülkeye ihracat yapan, yurt dışı ve yurt içi mağazalarını yenileyerek ‘mağaza içinde mağaza’ konseptini Türkiye’ye getiren Alfemo, 2013 yılında başta Rusya, Nijerya, Çin, İtalya olmak üzere 4 aya 7 fuar sığdırdı ve hepsinde sergiledikleri konsept ürünler ile ödüllerle geri döndü.
Kendine özgü tasarımlarıyla katıldıkları her fuarda ziyaretçileri, tasarımlarıyla, mobilya kalitesi ve çeşitleriyle kendine hayran bırakan Alfemo, Avrupa ülkelerinde de mağaza açmak için temaslarda bulundu.