Alfemo, İMOB’da yeni tasarımlarını tanıttı

Alfemo, 2013’te mağazalarında yer alacak tasarım mobilyalarını 29 Ocak-2 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul Mobilya Fuarı’nda tanıttı

Alfemo, İMOB’da yeni tasarımlarını tanıttı

29 Ocak 2013 / emlakwebtv
5 kıtada 60 ülkeye ihracat yapan, yurt dışı ve yurt içi mağazalarını yenileyerek ‘mağaza içinde mağaza’ konseptini Türkiye’ye getiren Alfemo, yeni mağazalarında 2013’te yer alacak özgün tasarımlı mobilyalarını 29 Ocak-2 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İMOB) tanıttı. 

Her ürün grubunu farklı bir mobilya mağazası olarak gören Alfemo, 2013’te bu mobilya mağazalarında hikâyesi olan, modern, batılı ürünler sunuyor. Retro 70’s, Pietra, Escuda, Vincenza, Legno ve Artella isimli yeni ürün gruplarını ilk kez İMOB’da tanıtan Alfemo’nun 2013 konsepti ürünleri için Ar-Ge’de ve tasarımda 15 kişi 1 yıl boyunca çalıştı. 

Her ürün grubunun farklı bir hikâyesi ve konsepti bulunuyor
Alfemo’nun 2013 Design konsepti ve özellikleri ise şöyle:
Daralan mekanlara verdiği konforu ve rahatlığıyla mobilyaların devrimini anlatan bir tasarım olan Escuda, Alfemo’nun 2013 yılındaki amiral gemisi, en ‘top’ modeli olacak. Üst segmente hitap eden Escuda, ergonomik detayların ön planda tutulduğu, pasifik çam ve metalik haki renkleri birleştiren bir tasarım.

Retro 70’s konsepti eski, nostaljik bir radyodan esinlenerek yola çıkılan bir hikayenin, modern çizgilerle harmanlanmış hali.
Sakremento meşe ile soft beyaz renklerin hakim olduğu bu tasarım, bol saklama alanına sahip gardırop’u ile kullanıcılarına geniş bir saklama alanı sağlıyor. Ergonomisine çok önem verilen ve 14 farklı testten geçerek kullanıcılarına maksimum konforu sağlayan koltuk takımına sahip RETRO 70’s, nostalji ve modernliği harmanlayan, kullanıcıların değişen oturma alışkanlıklarına cevap veren bir tasarım.

Alfemo’nun lüksün yeni isimlerini tanımladığı ürünlerinden biri olan Vincenza, içerisinde barındırdığı TV ünitesindeki şömine ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şömineyi yakmak için tek ihtiyaç ise tek bir çakmak. Doğal taşla çevrili yanmaz çerçeve ile çevrili kafeste bulunan şömine, kullanıcılara opsiyonel olarak sunuluyor.

Kullanıcılara kutu modülleriyle kendi tasarımını gerçekleştirebilme imkanı sunan Vincenza, Alfemo’nun her ürününde olduğu gibi mekanlara göre vücut bulmaya, daralan alanlara ferahlık katmaya devam ediyor.