Alfemo İstanbul Mobilya Fuarı’nda

Alfemo, Yeşilköy CNR Expo İstanbul’da düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı’nda trend yaratacak en yeni tasarımlarını sergiliyor

Alfemo İstanbul Mobilya Fuarı’nda

24 Ocak 2014 
Türk mobilya endüstrisine kazandırdığı yeni bakış açısıyla son yıllarda adından sıkça söz ettiren Alfemo, özgün tasarım anlayışını şaşırtıcı renkler, desenler ve dokularla harmanladığı koleksiyonlarını İSMOB Fuarı’nda profesyonellerin beğenisine sunuyor. Alfemo, Hall 2’deki standında sergilediği koleksiyonlarıyla kişisel gereksinimlere ve yaşam tarzına uygun, hayatın kıyısında değil içinde yer alacak, stil sahibi mobilyaların tasarımcısı olduğunun altını çiziyor. Alfemo’nun 2014 yılı koleksiyonlarında, tasarımın teknolojiyle son derece estetik bir biçimde biraraya getirildiği, “teknolojik mobilyalar” ve “cüretkar renkler” dikkat çekiyor.

İSMOB Fuarı’nda yepyeni 5 koleksiyon
Mobilya dünyasının küresel ölçekli buluşma noktası ve dünyanın en büyük mobilya fuarlarından biri olan İSMOB Fuarı’nda bir kez daha yerini alan Alfemo, pek çok farklı tarzı işlevsellikle birarada sunan yatak odası takımları, oturma grupları, corner’lar, yemek odaları ve yaşam üniteleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekecek. Alfemo’nun 2014 yılı en iddialı ürünleri arasında gardrobunda giyinme odası bulunan Metropolitan Yatak Odası, telefonlar ve tabletler için kablosuz şarj özelliğine sahip Ocean Yaşam Ünitesi, doğal ahşap dokunun metalize mavi ile birarada kullanıldığı Fabbiani Yemek Odası dikkat çekiyor.

Kids&Teens markasını lansmanı da İSMOB’da
Alfemo, İSMOB Fuarı’nda Alfemo’nun çocuk ve genç mobilyaları markası Kids&Teens’in de lansmanını yapacak. Kids&Teens 2013&2014 koleksiyonunda, 2’si orijinal Disney lisanslı olmak üzere, 10 yepyeni Çocuk&Genç Odası takımı sergilenecek.

Koleksiyonun dikkat çeken en önemli özelliği, her bir takımın, çocukların farklı ilgi alanlarına ve kişilik özelliklerine hitap eden temalarla tasarımlandırılmış olmaları. Uzay gemisi temalı Strato, çıkış noktası külkedisini kraliyet balosuna götüren sihirli araba olan Royal Lady, sanata ilgi duyan genç hanımları edebiyat klasiklerindeki atmosferlere taşıyabilecek Ballerina, kardeşlere aynı mekanda kendilerini farklı biçimde ifade etme özgürlüğü sunan Color Mix, markanın çocuk ve genç odası tasarımına bakış açısının önemli örnekleri…
Çocukların çok sevdiği “Cars” ve “Planes” film karakterleri Şimşek McQueen ve Dusty de, Kids&Teens koleksiyonunda orijinal Disney lisansı ile çocuk odası takımlarına dönüştürülmüş. Kids&Teens markasının, dünyanın 45 ülkesinde Disney ile lisans anlaşması bulunuyor.

Zoral: “Mağazalaşma faaliyetlerimiz yurtdışında da hızla sürüyor”
Alfemo Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral yaptığı açıklamada; “2014 yılında Alfemo; hem yurtiçinde hem de yurtdışında kendi tasarım ekibinin ve bunun yanında dünyaca ünlü tasarımcıların yepyeni tasarımlarının sergileneceği showroomlarına yenilerini katmaya devam edecek. Mağazalaşma faaliyetlerimiz yurtdışında da hızla sürüyor. Ortadoğu’da Dubai ve Irak, Afrika’da Mısır, Avrupa’da İngiltere (Londra) ve Almanya (Duisburg)’dan sonra kısa süre önce Panama’da ilk mağazamızı açtık. Dünya markası olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bunun yanı sıra; lokomotifi Disney lisanslı tasarımlar olmak üzere çocuk ve genç odası takımlarımızı sunduğumuz Kids&Teens markamızla da ön planda olacağız. 2014 yılında Kids&Teens Mağazalarını, birçok şehrin seçkin cadde ve AVM’lerinde çocuk ve gençlerle buluşturarak, ürünlerimizi tüketicilerimizin beğenisine sunacağız” dedi.