Alfemo Orta Amerika'da hızla büyüyor

Mobilya sektöründe faaliyet gösteren Alfemo, Orta Amerika'nın önde gelen ticaret merkezlerinden Panama'daki 2. mağazasının kapılarını geçtiğimiz günlerde açtı

Alfemo Orta Amerika'da hızla büyüyor

Mobilya sektöründe faaliyet gösteren Alfemo, Orta Amerika'nın önde gelen ticaret merkezlerinden Panama'daki 2. mağazasının kapılarını geçtiğimiz günlerde açtı.

Alfemo'dan Panama'da ikinci mağaza
Açılış sebebiyle düzenlenen özel organizasyonda açıklama yapan Alfemo Mobilya Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan ve merkezi bir konumda bulunan Panama'da açılan mağazanın stratejik öneme sahip olduğunu belirtti. 2008 yılından itibaren başlayan Turquality destek programıyla birlikte yurtdışı yatırımlarının arttığını da belirten Davulcuoğlu:

' Turquality desteği ve global marka olma yolunda edindirdiği vizyonla yurtdışı yatırımlarımız hız kesmeden sürecek. Yalnızca Alfemo markası ile değil; genç, çocuk ve bebek mobilyası markamız Kids&Teens Markası ile de iddialı bir büyüme hedefimiz var. Bu doğrultuda büyük adımlar atıyoruz. Panama'daki 3. Mağazamız 2015 Ocak ayında, 4. Mağazamız ise Haziran'da Panama'nın en büyük AVM'si Alta Plaza'da hizmete girecek. Yine 2015 yılının ilk çeyreğinde Costa Rica ve Colombia'da açılacak mağazalarımız ile, Orta Amerika'da önemli bir konuma gelmiş olacağız. Bu bölgeye, özellikle Panama'ya yoğunlaşmamızın en önemli sebeplerinden biri, ülkenin ABD, Kanada, Singapur, Şili, Peru, Tayvan gibi ülkelerle serbest ticaret anlaşmasının bulunması. Dolayısıyla, Panama ile ticaret yapan ülkeler tüm bu pazarlara da erişim imkânına sahip oluyorlar.' dedi.

Alfemo hakkında
Alfemo İzmir Torbalı'da 60000 m2'si kapalı toplam 200000 m2 alanda yatak odası, yemek odası, genç odası, oturma odası ve yatak-baza ürün gruplarıyla geniş bir yelpazede üretim yaparak bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuarları tüketiciye sunuyor. Dünya standartlarındaki üretimini tamamen otomasyona dayalı, SAP sistemine entegre edilmiş modern tekniklerle üretim yapan ve çevre kirliliğine duyarlı makinalarla gerçekleştiriliyor. GS Sertifikası, ISO9001-14001 Kalite Sertifikaları ve Turquality ile üretim standartlarını ulusal ve uluslararası kalite platformlarında tescilliyor.