Ali Ağaoğlu: Ekonomiyi ısıtırız dedik, ısıttık

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, "2012'de konutta balon var, ekonomi donuyor dediler. Biz ısıtırız dedik. Maslak 1453'le ısıttık" dedi

Ali Ağaoğlu: Ekonomiyi ısıtırız dedik, ısıttık

22 Aralık 2012 / emlakwebtv
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu My Mountain Otel'de 2012 değerlendirmesi ve 2013 hedeflerini paylaştı. Uludağ'dan seslenen Ali Ağaoğlu, "Konutta balon oluştu, ekonomi donuyor dediler. Ben de Ekonomi donarsa Ağaoğlu olarak biz ısıtırız dedim. Maslak 1453 projemizde 2200 konut satarak, ekonomiyi ısıttık" diye konuştu.

Ali Ağaoğlu konuşmasında şunlarını söyledi: "2012 yılında, 2011'deki yüzde 8-9'luk ekonomik büyüme 2012'de 3-4 olarak gerçekleşecek. 2012 kontrollü bir yıl oldu. İlk üç çeyrek durgun geçti. 4. Çeyrekte hareketlenme başladı. Ağaoğlu olarak öncü olduk. 4. Çeyrekte Maslak 1453 projemizdeki satış başarısıyla, emlak sektöründe alım yönlü hareket yeniden başladı."

Türkiye'nin en büyük sorununun cari açık olduğunu hatırlatan Ali Ağaoğlu, cari açığın en büyük ilacının yabancıya konut ve emlak satışıyla kaynak yaratılması olduğunu kaydetti.

Ali Ağaoğlu, "Para Körfez'de park etmiş durumda. Mütekabiliyetle körfez ilgisi arttı. Körfezin ilgisini Türkiye'ye çektik. Türkiye ve İstanbul'a Körfezli yatırımcının gelmesi için öncü rol oynadık. Şu ana kadar yabancıya konut satışından Türkiye'ye Ağaoğlu olarak 80 milyon dolar kaynak yarattık. Bu rakamı 2 yıl içinde 1 milyar dolara çıkartacağız. Bunu burada taahhüt ediyorum" dedi.

'İstanbul Finans Merkezi için kazmayı vuruyoruz'
İstanbul Finans Merkezi'nin ihalesini kazandıklarını hatırlatan Ali Ağaoğlu, İstanbul'un dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olmasını sağlayacak İstanbul Finans Merkezi projesi için kazmayı yılbaşından önce vuracağız" diye konuştu.