Ali Ağaoğlu, Lord Mayor’u ağırladı

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor ve beraberindeki heyet, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi altyapı ve inşaatını yürüten Ali Ağaoğlu’nu ziyaret etti

22 Mart 2013 / emlakwebtv

İstanbul’un dünyanın sayılı finans merkezleri arasında yer almasını sağlayacak İstanbul Uluslararası Finans merkezi, Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor’u ağırladı. Lord Mayor ve beraberindeki heyetin ilk durağı İstanbul Finans Merkezi alt yapı ve inşaat işlerini yürüten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu oldu. Lord Mayor ve Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu binasında bir araya geldi ve ardından İstanbul Uluslararası Finans Merkezi inşaat alanını gezdiler.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul’un uluslararası bir finans merkezi olma yolunda, Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Alderman Roger Gifford’un ziyaretinin onur verici olduğunu ifade ederek, Londara Finans Merkezi deneyiminden faydalanacaklarını söyledi.

Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor’da, “Londra Finans Merkezi olarak, İstanbul’un uluslararası finans merkezi olma sürecini yakından izliyoruz. Bilgi ve birikimimizi paylaşmak istiyoruz. Uluslararası finans kurumları ve yatırımcılar da bu süreci takip ediyorlar. Burada finans yatırımı yapmak için uluslararası kurumlar, hukuki güven, şeffaflık ve istikrar arıyorlar. Londra ve İstanbul Finans merkezinin birlikte oluşturacağı sinerji İstanbul’u uluslararası bir oyuncu haline getirecektir” diye konuştu.