Ali Ağaoğlu üniversite kuracak

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak'a bir üniversite kurmak için gerekli izinleri almaya çalıştıklarını açıkladı. Üniversitenin önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişmesi planlanıyor

Ali Ağaoğlu üniversite kuracak

İnşaat sektörünün Türkiye'deki en bilinir markalarından biri olan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, üniversite kuracağını açıkladı. Konuyla ilgili gerekli izinlerin alınmaya çalışıldığını belirten Ali Ağaoğlu, hedeflerinin üniversiteyi gelecek eğitim öğretim yılına yetiştirmek olduğunu söyledi. Eğitim kurumunun isminin "Ali Ağaoğlu Üniversitesi" olması planlanıyor. 

Ali Ağaoğlu Üniversite kuruyor
Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesinde yayınlanan habere göre, planlanan üniversitenin hayata geçirileceği lokasyon olarak Maslak'ı seçtiklerini vurgulayan ağaoğlu, ilk aşamada 1.500 öğrenciye hizmet verilmesinin planlandığını söyledi. Açıklamasında bugüne dek yüzlerce okul açtıklarını vurgulayan Ağaoğlu:

"Artık kendi okulumuzu açmak istiyoruz. Evet, 1.500 kişiyle başlayıp sayıyı daha da genişletmeyi hedefliyoruz..." ifadelerini kullandı.

 

Ali Ağaoğlu üniversite kuracak

 

Hedef: Üst düzey insan kaynağı yetiştirmek
Ali Ağaoğlu, üniversite kurmadaki amacını "ticari" değil, "tamamen üst düzey insan kaynağı yetiştirmek" olarak açıklarken, ilk aşamada hedeflerinin mimarlık ve mühendislik fakülteleri olduğunu da sözlerine ekledi. İlerleyen süreçlerde. eğitim kapsamının daha da genişletileceği üzerinde duran Ağaoğlu, "özel üniversite şartlarında" eğitim verecek okula burslu öğrencilerin de kabul edileceğini belirtti.