Ali Sami Yen arazisine ruhsat çıktı

Mecidiyeköy eski Ali Sami Yen Stadyumu’nun yerine yapılacak olan projenin ruhsatı onaylandı. Emre Arolat’ın hazırladığı proje 3 bloktan oluşuyor

Ali Sami Yen arazisine ruhsat çıktı

7 Ağustos 2012 / emlakwebtv

Galatasaray taraftarının eski yuvası Ali Sami Yen Stadyumu’nun yerine Torunlar GYO-Torun Yapı- Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı ile hayata geçirilecek projenin ruhsatı onaylandı. Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan proje, ofis ve rezidansların bulunduğu 3 bloktan oluşacak.Proje arsa bedeli dahi 1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilecek.
Üç otopark katı ile 200 bin metrekare üzeri inşaat alanına sahip projenin 2 bloku 43 katlı rezidans, 1 bloku ise 39 katlı A sınıfı ofisten oluşacak.  Üç blokun tüm cepheleri, başta İstanbul Boğazı olmak üzere Marmara Denizi’ne kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlarına taşıyacak.
Ali Sami Yen arazisine yapılacak proje ile Mecidiyeköy’ün modern bir kent meydanına kavuşması da tasarlanıyor. Komşu parseldeki mevcut yeşil alanla bütünleşerek bir kent parkına dönüşmesi hedeflenen proje ile Mecidiyeköy için yeni bir soluklanma alanının da oluşturulması hedefleniyor. Mecidiyeköy’ün yoğunluğunu rahatlatacak bir anlayışla hayata geçirilmeye hazırlanan projede blokların alt kotları da “yeşil ofisler” olarak tasarlanıyor. Bir katı belediyeye ait olmak üzere üç katlı otoparka sahip proje içindeki sosyal alanlar ile İstanbullulara yeni bir kamusal alan imkanı yaratılacak.
Yüzde 65 Torunlar GYO, yüzde 30 Torun Yapı ve yüzde 5’i Kapıcıoğlu İnşaat ortaklığında TOKİ ile gelir paylaşımı esası ile hayata geçirilen ve İstanbul için bir prestij projesi olmaya aday  projenin 2014 yılı son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.