Almalar-İskurt-Nergo'dan Üsküdar'a 4 yeni proje

Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı imar problemlerinin aşıldığı Üsküdar'da 4 yeni projeyi hayata geçirmeyi tasarlıyor

Almalar-İskurt-Nergo'dan Üsküdar'a 4 yeni proje

Yeni yatırımları için Üsküdar'ı seçen Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı, planlı dönüşüm ile birlikte alt-üst yapı yatırımlarının hızlandığı ve imar problemlerinin çözüldüğü Üsküdar'da 4 yeni proje hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

Üsküdar'a yeni yatırım hazırlığı
Kartal'da hayata geçirilen Hill Kartal projesinde 3 ay içinde yüzde 30'luk satış grafiğine ulaşan Almalar-İskur-Nergo İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Alma, önümüzdeki süreçte İstanbul Anadolu Yakası'nda 8 yeni proje hayata geçirmeyi tasarladıklarını söyledi. Alma, bu projelerin dördünün Üsküdar'da inşa edileceğini belirterek:

"Hayata geçireceğimiz 8 projeden 4’ü İstanbul’un en eski ve gözde yerleşim yeri olan Üsküdar’da bulunacak. Bölgenin alt yapı yatırımlarının hızla yenilenmesi ve planlı dönüşüm bizim Üsküdar’da proje yapma kararımızda etkili oldu”  ifadelerini kullandı. 

Kız Kulesi manzaralı proje
Kentsel dönüşüm kapsamında Üsküdar'da hayata geçirilecek Almalar-İskur-Nergo projelerinin Kız Kulesi'nin karşısında konumlanacağını ve 4 projenin de butik nitelik taşıyacağını söyleyen Alma, toplam konut miktarının 80 civarında olacağını ve 60 milyon TL'lik yatırımla inşa edileceğini söyledi. 

Almalar-İskurt-Nergo'dan Üsküdar'a 4 yeni proje

Alma, yabancı yatırımcıların gayrimenkul sektörüne ilgisinin de yükseldiğini belirterek:"Üsküdar’a yapılacak yeni ve nitelikli konut projeleri ile yabancı alımları hızla artacak. Bunu bizim bölgede yapacağımız projelere gelen yabancı talebinden de gözlemlemek mümkün..." ifadelerini kullandı

Kartal'a 400 milyonluk yeni yatırım
Diğer taraftan Kartal Hill projesinde yüksek satış rakamlarına ulaşan Almalar-İskur-Nergo iş ortaklığı Kartal'da yeni projeler için de kolları sıvadı. İş Ortaklığı önümüzdeki 5 yıl içinde Kartal'a 400 milyon toplam tutarında yeni projeler için çalışmalarına başladı. 

 

Firma Bilgisi: Almalar-İskurt-Nergo
Proje Bilgisi: Hill Kartal