Alo TOKİ: Toplu Konut Bilgilendirme Hattı

Toplu konut bilgilendirme hattı "Alo TOKİ" hizmete başladı. Vatandaşlar 444 86 54 numaları hattan bilgi alabilecekler

Alo TOKİ: Toplu Konut Bilgilendirme Hattı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı "Alo TOKİ" Toplu Konut Bilgilendirme Hattı'nı hizmete açtı. Bundan böyle vatandaşlar 444 86 54 numaralı hattı arayarak TOKİ tarafından hayata geçirilen projeler hakkında bilgi sahibi olabilecek.

Alo TOKİ: 444 86 54
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, bugüne dek 81 ilde 3 bin 198 şantiyede 700 bini aşkın konut inşasına imza attıklarını ve öncü uygulamalrla sektöre hizmet vermeyi sürdürdüklerini söyledi. Turan, alt ve orta gelir grubunda yer alan vatandalara yönelik uygulamalar hakkında bilgi alınabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilen "Alo TOKİ" hattının vatandaşların tüm sorularını yanıt verdiğini söyledi.

Alo TOKİ: Toplu Konut Bilgilendirme Hattı

Vatandaşlara konut sahipliği hususunda bilgiler aktarıldığını ve soruların yanıtlandığını belirten Turan:

"Yeni projeler, başvuru koşulları, konut teslimi, site yönetim hizmetleri gibi merak edilen tüm sorular, TOKİ Çağrı Merkezince yanıtlanıyor. Kentsel dönüşüm uygulamaları, kamulaştırma, site yönetim hizmetleri gibi birçok konuda hafta içi 08.30-20.00, hafta sonu 09.00-18.00 saatlerinde hizmet veriliyor."  ifadelerini kullandı

İstanbul hizmet binasında Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan çağrı merkezinin en yeni donanım ve yazılımla hizmet ettiğini de söyleyen Turan, TOKİ çağrı merkezinde talep, şikayet ve soruları kayıt altına alan ölçü ve raporlama faaliyetlerinin projesyonel bir biçimde sürdürüldüğünü de vurguladı.