Alp Alkaş Merkezi, üçüncü dönem mezunlarını verdi

2 yıl önce kuruluna Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi 3. dönem mezunlarını verdi.

Alp Alkaş Merkezi, üçüncü dönem mezunlarını verdi

Avi Alkaş'ın vefat eden oğlu Alp Alkaş anısına, 2 yıl önce kurduğu Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, 3. dönem mezunlarını da verdi. Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim sonrasında bugüne dek mezun olan öğrenci sayısı 55'i buldu. 2016 senesi içinde 30 kişi mezun edilecek. 

Alp Alkaş Gayrimenkul Merkezi sektör temsilcilerini buluşturdu
Merkezin 3. dönem mezunları için yapılan sertifika töreninde sektören önemli isimleri de bir araya geldi. Açılış etkinlikleri kapsamında Işıl Erol ve Avi Alkaş'ın da katıldığı toplantı ile Hüsnü Özyeğin, Sina Afra ve Yomi Kastro'nun yer aldığı "Girişimcilik ve Liderlik Paneli" gerçekleştirildi. Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lan LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, sektörün hızla büyüdüğün ve kaliteli eğitim almış gençlerle dolduğunu görmekten dolayı mutlu olduklarını vurgulayarak:

"Perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu eğitim eksikliğinden hareketle oluşturduğumuz merkezimizde, perakende alanında uzmanlaşmayı ve gençleri sektöre kazandırmayı hedefliyoruz. Gençlerimizi sektörün duayenleri ve deneyimli eğitmenler ile bir araya getiriyoruz. Hızla büyüyen sektörümüzün kaliteli eğitim almış gençlerimizle buluştuğunu görmek en büyük mutluluğumuz." dedi.

Eğitimli istihdamın önemi
Özyeğini Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin de gelişmekte olan sektörler için eğitimli istihdamın büyük önem taşıdığını vurgulayarak:

"Daha önceki senelerde mezun olan 55 öğrencimize bu sene tamamlanan program ile 30 mezunumuz daha ekleniyor. Nitelikli insan kaynağı yetiştirdiğimiz programların her geçen yıl geliştirilerek uluslarası boyutta tanınmışlık alarak sürdürülebilirliğini görmekten mutluluk duyuyorum.”