Altın bina Viatrans-Meydanbey

Viatrans Eski Likör Projesi Alman DGNB’den Altın Bina Sertifikası alan ilk proje oldu

Altın bina Viatrans-Meydanbey

23 Ekim 2012 / emlakwebtv
Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi’nin Eski Likör Fabrikası arazisinde gerçekleştirdiği gayrimenkul projesi, Alman Sürdürülebilir Bina Sertifikası Sistemi DGNB’den Türkiye’nin ilk altın yeşil bina sertifikasını Münih Real Expo Fuarı’nda gerçekleştirilen törende aldı.
Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Eski Likör Fabrikası projesi, yeşil bina konusunda dünyanın kapsamlı sertifikalarından olan Alman Sürdürülebilir Bina Sistemi Sertifikası DGNB’den “Altın Bina Sertifikası” almaya hak kazandı. Türkiye’nin ilk DGNB Sertifikası alan gayrimenkul projesi Viatrans, çevreye ve sürdürülebilir kalkınmaya duyarlı projesi ile İstanbul’da yaklaşık 100 yıllık tarihi bir bahçede yaşam imkanı sunuyor. Bronz, Gümüş ve Altın Kategorilerine sahip olan DGNB, Altın Sertifikasını, dünyanın sayılı gayrimenkul projelerine, doğaya ve sürdürülebilir kalkınmaya gösterdikleri kapsamlı özen nedeniyle veriliyor.
Türkiye’nin yeşili koruyan, ilk DGNB sertifikalı projesi
Münih Expo Real Fuarı’nda gerçekleştirilen törende sertifikayı DGNB Türkiye Temsilcisi Duygu Erten’in elinden alan Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Genel Müdürü Polat Gülman projenin doğayı ve yeşili korumaya yönelik hassasiyetini Alman Sürdürülebilir Bina Sertifikası Sistemi (DGNB) ile resmileştirdiklerini belirtti.