Altın Çekül için başvurular başladı

Yapı-Endüstri Merkez tarafından bu yıl 24. kez verilecek olan Altın Çekül için başvurular başladı

Altın Çekül için başvurular başladı

Yapı-Endüstri Merkez tarafından bu yıl 24. kez verilecek olan Altın Çekül  başvuruları başladı. 

1991 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 24. kez verilecek olan Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ve 2016 yılı itibariyle verilecek olan “Altın Çekül Fikir Ödülü” ile Türk yapı sektöründe yılın en iyi ürünü ve fikri belirlenecek.

Yapı sektörünün en önemli malzeme ödül programları arasındaki Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü'nde ilk defa Altın Çekül Fikir Ödülü'de verilecek. Sektörde proje ve fikirleri teşvik etmenin öneminin altını çizerek yeni bir ödül kategorisini sektörün başvurularına açıyor. 

Altın Çekül Fikir Ödülü katılım şartlarında yapıda kullanım şartı aranmayacak. Bu alanda proje üreten, yapı sektörüne katkı sağlayan, geliştirilmeye açık özgün fikir ve ürünlerin de değerlendirilmesi ve sektöre kazandırmak adına teşvik edilmesi amaçlanıyor. 

Son başvuru tarihi 14 Ekim 2016

Ödüle ürünlerini aday gösterecek firmaların, ürünlerin teknik niteliklerini belirleyen belgeleri, ürünü tanıtan açıklamaları içeren dosyayı ve ürünün örneğini, Altın Çekül başvuru formu ile birlikte en geç 14 Ekim 2016 Cuma günü, saat 17.00’ a kadar Yapı-Endüstri Merkezi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Ödül Kategorileri 

Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”

Ödül şartnamesinde belirlenen ölçütlere en uygun olan ve istenen nitelikleri en üst düzeyde taşıyan, yenilikçi, kullanışlı, yapıda uygulanan ve yapıya fiziki katkı sağlayan iyi yapı malzemesine veya ürününe verilir.

Altın Çekül “Fikir Ödülü”

Ödül şartnamesinde belirlenen ölçütlere en uygun olan ve istenen nitelikleri en üst düzeyde taşıyan ancak bir yapıda kullanım şartı aranmayan, yapı sektörüne katkı sağlayan, geliştirilmeye açık, yenilikçi ve sürdürülebilir nitelikler taşıyan özgün fikir ve ürünlere verilir.

Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü Takvimi:

Duyuru: Haziran 2016

Son başvuru ve teslim tarihi: 14 Ekim 2016, saat 17:00

Jüri ön değerlendirme tarihi: 28 Ekim 2016

Jüri-firma sunumları tarihi: 18 Kasım 2016

Sonuçların açıklanma tarihi: 7 Aralık 2016

Ödül Töreni: Daha sonra duyurulacaktır.