Altın Emlak binaların depreme dayanıklığını ölçecek

İstanbul’da yenilenmesi gereken yaklaşık 300 bin binanın depreme dayanıklı olup olmadığını Altın Emlak bayileri yüzde 50 daha ucuza etüt ederek inceleyebilecek

Altın Emlak binaların depreme dayanıklığını ölçecek

24 Şubat 2014 / emlakwebtv
Kentsel dönüşüm kapsamında riskli ilan edilen binalar 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası gereği yıkılmak zorunda… İstanbul’da yenilenmesi gereken yaklaşık 300 bin binanın depreme dayanıklı olup olmadığını Altın Emlak bayileri yüzde 50 daha ucuza etüt ederek inceleyebilecek.

Erilkun: “Altın Emlak müşterilerinin binaları daha ucuza analiz edilecek”
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, binaların depreme karşı olan dayanıklığını ölçmek için Tektaş Mühendislik ile anlaşma yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Türkiye genelinde 21 ilde bulunan 84 bayimizi kapsayan bu çalışma ile Altın Emlak müşterilerinin binaları daha ucuza analiz edilecek. Bu yıl da kentsel dönüşüm özellikle Okmeydanı, Bağcılar, Kağıthane, Esenler ve Küçükçekmece gibi bölgelerde hız kesmeden devam edecek. İstanbul’da yenilenmesi gereken yaklaşık 300 bin bina var. Tektaş Mühendislik ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmayla Altın Emlak'tan giden müşterilerin binasının depreme dayanıklı olup olmadığı yüzde 50 daha ucuza etüt edilerek incelenecek. Bayilerimiz en yoğun talebi şuan için Zeytinburnu, Okmeydanı ve Bağcılar’dan alıyor.”