Altın jakuziyle şeyhlerin gönlünü fethetti

Arap petrol zenginlerine ultra lüks jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan SRC Yapı, Şehler’den değeri 50 bin doları bulan altın küvet siparişi aldı

Altın jakuziyle şeyhlerin gönlünü fethetti

03.10.2013

Dünyanın 40 ülkesine jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan SRC Yapı, Arap Şehleri’nden  50 bin dolar değerinde altın küvet siparişleri aldı. Dünyanın 40 ülkesine jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan SRC Yapı, bu yıl İtalya'nın Bologna kentinde gerçekleşen ve dünyanın en prestijli uluslararası banyo-seramik fuarı olan Cersaie'de 4 yeni ürününü sergiledi. Fuara yerli markası HydroCabin markasıyla katılan Src Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü,  daha önce bin dolara altın kaplama küvet ürettiklerini ancak, bu sefer gelen siparişlerde altın kullandıklarını ve küvetin değerinin 50 bin dolara çıktığını anlattı.

Son dönemlerde konut ve lüks villa satın alan Araplara yoğun olarak lüks duşakabin, küvet ve jakuzi ürünlerini sattıklarını belirten Sürücü,  Arapların bilhassa fiyatı 14 bin dolar olan jakuzi-spa ürünleri tercih ettiğini, özellikle içinde televizyon, DVD, radyo, telefon, diyafon, buhar banyosu, ayak ve sırt masajı, ozon terapisi olan kabinlere rağbet gösterdiklerini aktardı.

Ciro hedefini yüzde 10 aştık

Sürücü, fuara katılacaklarını müşterilerine duyurduktan ve onları yeni ürünlerinin lansmanı için fuara davet etmelerinin ardından 30 ülkeden müşterilerinin yeni ürünleri görmek için önceden rezervasyon talebinde bulunduklarını söyledi.

Suudi Arabistan, Mısır, Gürcistan, Libya, K.Irak ve Kıbrıs'tan sipariş talepleri geldiğini aktaran Sürücü, “2012'de 23 ülkeye ürün satarken, bugün bu sayının 40'a çıktı. Bu ülkeler arasında Madagaskar, Nepal, Sri Lanka, Gana ve Kore gibi ülkeler de yer alıyor. 2013 yılı için 75 milyon TL ciro hedeflemiştik. Henüz yıl bitmeden bu hedefi yüzde 10 oranında aştık” diye devam etti.