Altınbaş Holding Creditwest'e güveniyor

Altınbaş Holding, Türkiye ve Ukrayna’da da faaliyet gösteren Creditwest markasıyla Avrupa, Balkan ülkeleri ile Ortadoğu’da finansal güç olma hedefi oluşturdu

Altınbaş Holding Creditwest'e güveniyor

26 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Creditwest Bank'ın Kıbrıs'taki 20. yıl etkinlikleriyle ilgili bir açıklama yapan Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Creditwest Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş, Creditwest’i Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’da bölgesel finansal güç yapmak istediklerini açıkladı. Nusret Altınbaş, hedeflerini şöyle açıkladı: "Türkiye merkezli bir finansal güç oluşturmaya çalışıyoruz. Türkiye, Avrupa, Balkan ülkeleri, Kafkas ülkeleri ve Ortadoğu’da girişimlerimiz olacak. Türkiye’nin çevresindeki ülkelerde finans piyasalarına girerek orada faaliyet gösteren Türk şirketler için de fırsat yaratacağız."

Kıbrıs'ta birinci özel banka
Creditwest Bank Kıbrıs Genel Müdürü Süleyman Erol, kültürün ve sanatın milliyeti olmadığını vurgulayarak, “Gelecek yıllarda da sahipleneceğimiz festival ile Kıbrıslı sinema yapımcılarının yapıtlarının sergilenmesi ve yeni yapımların teşvik edileceğini umuyoruz” dedi. 1994 yılında ilk şubesini Kıbrıs Sarayönü’nde açan bankanın bugün Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel sermayeli bankası olduğunu belirten Süleyman Erol, şöyle konuştu: “Creditwest Bank Kıbrıs, son 7 yılda yıllık ortalama yüzde 30 ile Kıbrıs bankacılık sektöründen 3 kat fazla büyüdü. 2013 yıl sonu itibariyle Creditwest 14 şubesi ile aktif toplamını 1.160 milyon TL’ye ve öz kaynaklarını 82 milyon TL’nin üzerine çıkararak Kuzey Kıbrıs’taki özel sermayeli bankalar arasında liderliğe yükseldi.”

Altınbaş Holding'in Kuzey Kıbrıs’taki bankası Creditwest Bank Kıbrıs, ülkedeki 20. Yılını sosyal sorumluluk etkinlikleriyle kutluyor.Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez düzenlenecek Altın Ada Uluslararası Film Festivali’ne sponsor olan Creditwest Bank Kıbrıs, ülkeye 20 bin ağaçlık bir orman da kazandıracak.