Altunizade'nin yıldızı parladı

Üsküdar'da hayata geçirilen mega projeler ile birlikte Üsküdar'ın en değerli semtlerinden olan Altunizade'nin yıldızı daha da parladı

Altunizade'nin yıldızı parladı

Üsküdar'da hayata geçirilen mega projeler ile birlikte Üsküdar'ın en değerli semtlerinden olan Altunizade'nin yıldızı daha da parladı. Geçmiş yıllara oranla son yıllarda fazla rağbet gören Altunizade'de metrekare birim fiyatları yüzde 100 artış gösterdi. 

Marmaray, Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ve kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirildiği Üsküdar'ın en gözde ve merkezi konumundaki Altunizade İsmail Zühdi Paşa tarafından kurulan ve aynı isimle anılan mahalle, Üsküdar'ım emlak fiyatlarında rekortmen bölgesi durumunda. Kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle eski dairelerin satışlarının hız kazandığı bölgede, yeni projeler için metrekare birim fiyatları 10 bin TL civarında. 

Altunizade'nin yıldızı parladı

Metrekaresi 10 bin TL

İnşaat yapacak boş arsanın olmadığı Altunizade'nin yıldızı Marmaray'ın tamamlanması ve hizmete açılması ile parladı. Sahil kesimleri prim patlaması yaşarken, Altunizade ve diğer mahalleler geleceğin prim merkezi durumuna geldi. İlçedeki yatırımlar Üsküdar'ın mahallelerindeki metrekare fiyatlarını 10 bin liraya çıkardı. 

Konut fiyatları yüzdce 100 arttı

Her semtinin prim yaptığı bir dönemde olan İstanbul'da Üsküdar'da konut fiyatları metro projeleri çalışmaları başladığından bu güne kadar yüzde 100 arttı. Hemen hemen herkesin kentsel dönüşümü beklediği bölgede yeni projelerde artış gözleniyor. 

Emlak değerleme şirkesi EVA Gayrimenkul'ün araştırmasına göre ise Marmaray başladığı dönemde yaşanan artış, proje tamamlandığında yüzde 100'e ulaştı. Üsküdar-Çekmeköy metrosunun tamamlanması ile birlikte ise bölgedeki artışın yüzde 15-25 arasında olacağı tahmin ediliyor.