Altyapı, Kazısız Teknolojiler İhtisas Fuarı'nda neler oldu?

AKATED Derneği tarafından 4’üncüsü düzenlenen Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Konferansı, 30 - 31 Ağustos tarihlerinde arasında İstanbul Fuar Merkezi Efes Salonunda gerçekleştirildi

Altyapı, Kazısız Teknolojiler İhtisas Fuarı'nda neler oldu?

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Tünel Yapım Teknolojileri - Ekipmanları Fuarı “Tunnel Expo Turkey” ve Altyapı - Kazısız Teknolojiler İhtisas Fuarı ‘NO DIG TURKEY’ üçüncü gününde yoğun ilgi ile devam ediyor. ‘NO DIG TURKEY’ fuar kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği’nin destekleri ile AKATED Derneği tarafından 4’üncüsü düzenlenen Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Konferansı, 30 - 31 Ağustos tarihlerinde arasında İstanbul Fuar Merkezi Efes Salonunda gerçekleşecek. Yurt dışındaki yeniliklerin de anlatılacağı konferansta, “Altyapı Hatlarının Kazısız Onarımı”, “Kazısız Teknolojinin Önemi ve Doğru Uygulanması”, “Boru Hatlarının Güvenliği”, “Kamera ile altyapı denetimi” gibi konu başlıklarına değinilecek.

Türkiye’de altyapı çalışmaları için devrim niteliğinde bir sektör olan kazısız teknolojiler, yeraltındaki dünyayı gün yüzüne çıkarıyor. Avrupa başta olmak üzere gelişmiş ülkelerin kullandığı yeraltındaki altyapı çalışmalarını içeren kazısız teknolojiler, artık Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda NO DIG TURKEY Fuarı’nda sektörü bilinçlendirme amacı ile gerçekleştirilen konferansta, yer altında meydana gelen doğalgaz patlamaları, metro ve madenlerde gerçekleşen kazalara dikkat çekilecek ve alınacak tedbirlerden bahsedilecek.

‘NO DIG TURKEY’ fuar kapsamında AKATED Derneği’nin düzenlediği konferans 31 Ağustos Pazar günü; “Türkiye’de Su Kayıp ve Kaçaklarının Tespiti ve Azaltılması Çalışmaları”, “Kazısız Teknolojinin Önemi ve Doğru Uygulanması”, “Türkiye’de ve diğer ülkelerde FORWARD HDD proje sahaları”, “Yatay Yönlendirilebilir Delgi Uygulama Örneği: Dicle geçişi - Irak”, “Vanalarda su kayıplarının sebepleri ve vana seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar” başlıklı konularla sona erecek.

Yer: İstanbul Fuar Merkezi - 11. Hall Efes Salonu

Tarih: 31 Ağustos 2014 Pazar Günü

Saat: 11:00- 13:30