Amasya'da maden kazası: 1 ölü

Amasya Sulova ilçesinde faaliyet gösteren bir kömür ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 1 işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi

Amasya'da maden kazası: 1 ölü

Amasya'nın Suluova ilçesinde faaliyetlerini sürdüren bir kömür maden ocağında yaşanan göçük sonrasında 1 işçi hayatını kaybetti. Ölen işçinin çalışmak üzere Manisa-Soma'dan Amasya'ya geldiği öğrenildi. Kaza sırasında iki işçinin de yaralandığı belirlendi.

Oğulbağı maden ocağında göçük
Amasya Suluova ilçesine bağlı Oğulbağı köyüne yakın bir mecrada özel bir firma tarafından işletilen kömür madeninde akşam saatlerinde bir göçük meydana geldi. Bilinmeyen bir nedenle meydana gelen göçük sonrasında bölgeye gelen yardım ekipleri 40 yaşındaki maden işçisi Zeki Ese, 38 yaşındaki Yüksel Demir ve 29 yaşındaki Hüseyin Ergün'ü göçük altından çıkardı. 

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Zeki Ese'nin 2 ay kadar önce Manisa'nın Soma ilçesinden çalışmak üzere Amasya'ya geldiği öğrenildi. Yaralanan iki işçi ise Amasya Sabucuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.