American SIDING yangına dayanıklılığını kanıtladı

Eryap Grup'un dış cephe kaplama ve manto sistemi American Siding, TSE tarafından gerçekleştirilen yangın performans testinden başarıyla geçti.

American SIDING yangına dayanıklılığını kanıtladı

Eryap Grup tarafından üretilen dış cephe kaplaması ürünü American Siding, geçtiğimiz aylarda yenilenen "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" tarafından zorunlu hale getirilen Yangın Sistem Performansı Dayanıklılık Testi'nden başarı ile geçti. 

American Siding yangın testinden geçti
American Siding
, TSE Kalibrasyon Merkezi Başkanlığı Makine ve Yapı Malzemeleri Grup bünyesinde çalışmalarını sürdüren Yapı Malzemeleri Yangın ve Akustik Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından yürütülen testten başarıyla ayrıldı. Ürün Paket Sistem Uygulaması şeklinde gerçekleştirilen denemede American Siding Tekne Baskı Dış Cephe Kaplama ürünü ve yardımcı malzemeler kullanıldı. Sistemin alt yapısında ise Wooler Gold Plus Serisi ürünlerinden optimum taşyünü levya test edildi. 

American SIDING yangına dayanıklılığını kanıtladı

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve gereklilikleri
American Siding'in girdiği tes ile ilgili bir açıklama yapan Eryap Grup CEO'su Emrullah Eruslu, Temmuz ayında Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmelikle birlikte bu tip ürünlerin yangın dayanıklılık testinden geçmelerinin zorunlu hale getirildiğini söyledi. American Siding'in testten başarılı bir biçimde çıktığını belirten Eruslu:

"Sonuçlar beklediğimiz gibi olumlu çıktı. Güçlü laboratuar altyapımız ve yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sayesinde ürünümüzün kalitesini her geçen gün artırıyoruz.”  ifadelerini kullandı

American Siding ürünü
Uygulandığı binalarda yüzde 55'e varan enerji tasarrufu sağlayan American Siding, binanın dış hava şartlarına karşı daha da dirençli olmasını sağlıyor. Ürün, estetik görünümü ve taş yünü-ısı-ses-yangın plakaları ile yaşam kalitesine önemli bir katkı sunuyor