Amerikalı emlakçıdan Türkiye atağı

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor.

Amerikalı emlakçıdan Türkiye atağı

30 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor. 100 binden fazla danışman sayısıyla ABD’de zirvede yer alan şirket, 2013 yılında girdiği Türkiye piyasasında da büyümeye başladı. Emlak sektörünün ülkemizdeki hızlı gelişimini takip eden Keller Williams, Avrupa’daki ilk bölge müdürlüğünü Türkiye’de açtı.

10 bölge müdürlüğü açacak

Amerikan gayrimenkul devi, Türkiye pazarında da atağa geçti. Ortalama bir emlak ofisinde 5-6 danışman çalışırken, Keller Williams’da şu anda Beyoğlu’nda 10, Etiler-Beşiktaş bölgesinde ise 45 danışman hizmet veriyor. Keller Williams, nisan sonunda Ankara-Ambarlı ve İstanbul-Çekmeköy bölge müdürlüklerini faaliyete geçirecek. Önümüzdeki aylarda da İstanbul-Bağdat Caddesi ve İzmir Karşıyaka’da yeni bölge müdürlükleri açacak. Hedef ise 2014 yılı sonuna kadar 12 bölge müdürlüğü ile 250 danışmana ulaşmak. Danışmanlarını ortak ve hissedar gibi gören Keller Williams, arkadaşlarını şirkete dahil ederek büyümesine aktif katkıda bulunan çalışanlarını “katkı payı” sistemiyle ödüllendiriyor.

Satışları yüzde 700 arttı

1998’de ilk uluslararası bölge müdürlüğünü Kanada’da açan gayrimenkul devinin satış hacmi ve hizmet bedeli kazancı 1995’den bu yana yüzde 700’den fazla arttı. 2012 yılında dünyaya açılan şirket,  Türkiye’nin yanı sıra Endonezya, Vietnam, Güney Afrika, Almanya, Avusturya, İsviçre ve İngiltere’de bölge müdürlükleri açtı.