Ametist Park projesinde ön talep dönemi başladı

Ankara Beytepe, Beysukent ve Çayyolu'nun birleşim merkezinde hayata geçirilen Ametist Park projesinde ön talep alınmaya başlandı.

Ametist Park projesinde ön talep dönemi başladı

ICK Yapı imzasıyla Ankara'da hayata geçirilecek Amesist Park projesinde ön talep dönemi başladı. İş ve yaşam merkezi olarak inşası planlanan proje Beysukent, Beytepe ve Çayyolu gibi başkentin önemli semtlerinin kesişim noktaları üzerinde yükselecek.

Ankara'nın yeni alanlara ihtiyacı var

Ankara'nın hızlı bir büyüme ivmesi içinde bulunduğunu ve Anadolu'nun sanayi ve ticaret merkezi olarak gerek yerleşim gerekse ticari bağlamda sürekli yeni alanlara gereksinim duymaya başladığını dile getiren ICK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru: "ICK olarak Beytepe griişinde 6 sene önce başlattığımız Ametist Konutları ile Ankara'nın bu bölgesini çekim merkezi haline getirdik ve Ankara'nın aksını bu lokasyona kaydırmayı başardık." dedi. Ametist Park İş ve Yaşam Merkezi porjesinin yol cepheli arsa üzerinde hayata geçirildiğine de dikkat çeken Kuru: "Onlarca projede, binlerce konut ve iş yerinin yükseldiği bu bölgenin amiral gemisi olan projemizin, yola cephe olan 230 metrelik kısmında inşa edilen Ametist Park İş ve Yaşam Merkezi, şimdiden en değerli ticari alan olarak gösteriliyor. Çünkü Başkent yaşamı, önümüzdeki yıldan itibaren artık burada akacak. İhtiyaca karşılık veren modern ve ferah mimarideki Ametist Park projemize çok seçkin, nitelikli markaları dizayn edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Tam donanımlı bir yaşam sokağı

Ametist Park Projesinin yaşam birimleri hakkında da değerlendirme yapan Cemal Kuru, projenin yaşam sokağında kafe, bistro ve restaurantlarda bölge için hareketli ve tüm ihtiyaçların giderildiği bir yaşam merkezi oluşturmayı hedeflediklerini de vurgulayarak: "Yaşam sokağındaki kafe, bistro, restoranlarda; cadde üzerindeki 9 metre tavan yüksekliğine ulaşan iş merkezlerinde yer alacak market, konfeksiyon, otomotiv, banka gibi ticari alanlarda, üst kattaki ofislerde alanının en iyiler olacak. Satışlar için inşaatının belli bir aşamaya gelmesini beklediğimiz projemizde şu an ön talep alımlarına başladık. Gelecek yıl sonu itibariyle faaliyetine burada devam etmek isteyen firmaları projemize bekliyoruz..." dedi. 

Ametist Park nerede

Ametist konutlarının yola cepheli 230 metrelik bölümünde inşa edilecek Ametist Park İş ve Yaşam Merkezi, Kızılay'a 15, Oran'a 16 kilometre, Park Caddesi'ni ise 3 kilometrelik mesafede yer alacak, Projeden Hacettep Üniversitesi 2, Bilkent Üniversitesi ise 4 kilometre uzaklıkta yer alırken, TED Koleji ise yalnızca 7 kilometre uzaklıkta yer alacak. 

 

 

 

Firma Bilgisi: Ick Yapı
Proje Bilgisi: ametist park