Amplio MIPIM'de yabancıları Türkiye'ye davet etti

Fransa’da gerçekleştirilen MIPIM fuarında Amplio, uzun soluklu projeler için yabancı yatırımcıları Türkiye'ye çağırdı

Amplio MIPIM'de yabancıları Türkiye'ye davet etti

19 Mart 2014 / Emlakwebtv
Fransa’da gerçekleştirilen MIPIM Cannes 2014 fuarına katılan Amplio Emlak Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Türkiye gayrimenkul pazarını değerlendirdi. Türkiye’de yabancı bir yatırım firması olarak yer aldıklarını hatırlatan Babaoğlu, Türkiye’yi yeni yatırımlar için doğru bir pazar olarak nitelendirirken, kısa vadeli değil uzun soluklu projeler düşünen yatırımcıları İstanbul’a davet etti.

Babaoğlu, İstanbul’da yatırım yapmayı düşünen yabancı yatırımcılara kuşbakışı bakmanın önemini vurguladı. Böylelikle Amplio olarak neden Haliç bölgesini seçtiklerinin daha iyi anlaşılacağını belirtti. Babaoğlu bölgeye gelecek yatırımcıları birer rakip olarak değil, uzun vadede bölgenin daha da gelişmesi ve değerlenmesi için fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.

Sürdürülebilirliğin temelinin yaratıcılığa dayandığını belirten Babaoğlu, ortaya çıkan yapıların ne kadar süre orada yer alacağının inşa öncesi yaratıcılığa bağlı olduğunu söyledi. “Bir yapının sürdürülebilir olması için çevre, teknolojik gelişmeler, enerji kaynakları ve insanlar ile uzun dönem uyum sağlaması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Bu da ancak yaratıcılık ve öngörü ile gerçekleşebilir. İlk olarak yatırımcılara büyük işler düşüyor” diyen Babaoğlu, tüketicilerin bu konuda en büyük belirleyici olduğunu vurguladı.

Sürdürülebilir yapıların oluşması için tüketicilerin de bilinçli davranması gerektiğini belirten Babaoğlu, gayrimenkulün doğru bir yatırım olarak değerlendirilebilmesi adına sürdürülebilirliğin en önemli kriter olduğunun altını çizdi. Babaoğlu, gayrimenkul değerlerinin sadece lokasyon ve metrekareye göre değil, özellikle sürdürülebilirlik ve çevreye katkı konularının göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.