Anadolu 500’de liderlik Tosçelik’in

Tosyalı Holding bünyesindeki Tosçelik, Ekonomist Dergisi tarafından yapılan “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında zirveye yerleşti.

Anadolu 500’de liderlik Tosçelik’in

Tosyalı Holding bünyesindeki Tosçelik, Ekonomist Dergisi tarafından yapılan "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasında zirveye yerleşti. Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş, son olarak Ekonomist Dergisi tarafından yapılan "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasında birinciliğe yerleşti.

Hayallerimize yaklaştık
Bu yıl 11'inci kez, 16 Şubat 2015 akşamı İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen "Anadolu Kaplanları Ödül Töreni"nde ödülünü alan Tosçelik İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı; "Hayalimiz, yüksek teknolojili çelik ürünlerde Türkiye'nin dışa bağımlılığını ortadan kaldırmak ve hatta ülkemizi bu sektörde dünyada önemli bir güce dönüştürmek. Bu ödül, bizim hayalimize ne kadar yaklaştığımızı gösterdiğinden büyük önem taşıyor"dedi. 

Başarı tesadüf değil
Bundan 63 yıl önce teneke soba boru üretimi ve ticareti yapmak üzere kurulan şirketin bugün Anadolu'nun lideri konumuna yükselmesinden duydukları mutluluğu dile getiren Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı da:

'Grup olarak sanayi yatırımlarımız devam edecek. 2020 yılında 10 milyon ton üretime ulaşmayı amaçlıyoruz. İhracat hedefimiz ise 2023 için 1,5 milyar doların üzerinde. Yatırımlarımızın, oluşturduğumuz istihdamın ve Türkiye ekonomisine katkılarımızın aynı hızda büyüyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizde taş üzerine bir taş daha koyma sevdasıyla çıktığımız bu yolda, gelecekte de yeni hedeflerimize ulaşacağız..' ifadesini kullandı.