Anadolu Desenleri" One Tower’da görücüye çıktı

One Tower projesi, kültür sanat etkinliklerinin ilkini fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın'ın sergisiyle başlattı

Anadolu Desenleri

07 Aralık 2013 / emlakwebtv
Ankara'nın en gözde yerleşim yerlerinden Oran'da inşa edilen ve 185 metre yüksekliğiyle "Başkent'in zirvesi" olacak One Tower Kule Konut ve AVM projesi, geleneksel hale getireceği sanat günlerini başlattı.

"Anadolu Desenleri" sergisine çok sayıda işadamı ve sanatsever katıldı
İTO Yatırım ortakları Özkan Özçelik, Ahmet Pelit ve Orhan Tan ev sahipliğinde düzenlenen, fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın'ın hava fotoğraflarından oluşan "Anadolu Desenleri" sergisine çok sayıda işadamı, sanatsever ve basın mensubu katıldı.

Özkan Özçelik, açılış töreninde, One Tower satış ofisinde böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özçelik: “Başkent'in zirvesi olarak da bilinen projemizin ev sahipleri Ankara'ya kuşbakışı bakma olanağı bulacak”
“Anadolu Desenleri” sergisinin One Tower projesinin ilk sanat etkinliği olduğunu kaydeden Özçelik, “Başkent'in zirvesi olarak da bilinen projemizin ev sahipleri Ankara'ya kuşbakışı bakma olanağı bulacak. Değerli sanatçımız Hamit Yalçın da Anadolu'yu kuşbakışı görüntülemiş. Projemizin satış ofisinde düzenlediğimiz ilk sanat etkinliğini bu kesişmeden yola çıkarak planladık. Böylelikle Türkiye’nin muhteşem fotoğraflarını Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunmuş olduk. İnşaatımız yükseliyor ve sanatla birlikte yükselmeye de devam edecek” dedi.

One Tower satış ofisinde düzenlenecek kültür-sanat etkinliklerini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Özçelik, proje sonlanana kadar satış ofisini bölgenin ihtiyaç duyduğu bir sanat galerisi gibi kullanmayı amaçladıklarını kaydetti.

Sergi ay sonuna kadar gezilebilecek
Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın da, sanata verdikleri katkıdan dolayı One Tower projesini hayata geçiren İTO Yatırım'a teşekkür ederek, bir konut projesinin kültür-sanat etkinliklerine böylesine önem vermesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yalçın, serginin ay sonuna kadar gezilebileceğini hatırlattı.

Törene katılan duayen fotoğraf sanatçısı Ozan Sağdıç ise, Hamit Yalçın’ın karelerinin fotoğraflıktan çıkıp adeta birer tablo gibi göründüğünü söyledi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetliler sergiyi gezerken, Yalçın'ın fotoğrafları sanatseverlerden tam not aldı.

One Tower’ın Mimari tasarımını Tabanlıoğlu Mimarlık yaptı
1150 rakımla Ankara’nın en yüksek bölgelerinden Oran’da inşa edilen One Tower, 48 katlı, 185 metre yükseklikte olacak. Projede 12 ayrı tip ve büyüklükteki 306 residence daire bulunmakta.

Mimari tasarımını Tabanlıoğlu Mimarlık’ın yaptığı One Tower’ın sosyal tesislerinde kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terasları, vitamin bar, sauna, buhar odası, masaj odası, dinlenme alanı, genel aktivite alanları (lounge, özel davet mekanları, toplantı salonları), çocuk kulübü, fitness, pilates/yoga salonu, squash, tek pota basketbol sahası, masa tenisi, soyunma odaları, bilardo salonu, satranç salonu,dart salonu ve yönetim ofisleri bulunacak.

One Tower hakkında detaylı bilgi için: www.onetower.com.tr

Proje Bilgisi: One Tower