Anadolu Sigorta konut hasarlarını ödüyor

Anadolu Sigorta, 3 bin liranın altındaki konut hasarlarında mağduriyetin hızla giderilmesi için RH+Jet projesini geliştirdi

Anadolu Sigorta konut hasarlarını ödüyor

17 Mayıs 2013 / emlakwebtv
RH+Jet Projesi, Anadolu Sigorta’nın tüm iş süreçlerini hızlandırarak yeni iş modelleri geliştirmeyi ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye yükseltmeyi amaçlayan kapsamlı teknolojik değişim programının en son adımı olarak Nisan ayı sonunda uygulamaya kondu.

RH+Jet, mağduriyetlerin en hızlı şekilde karşılanması amacını taşıyor
RH+Jet, hasar süreçlerinin kısaltılması ve sigortalıların hasardan kaynaklanan mağduriyetinin en hızlı şekilde karşılanması amacını taşıyor. Bu kapsamda, bir konutta meydana gelen 3 bin TL’ye kadar olan hasar için en geç 2 gün içerisinde tazminat ödemesinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bu amaçla küçük tutarlı hasarlarda, zorunlu tutulmayan evraklar istenmiyor. Dosya inceleme süreçlerini daha da kısaltmak için, eksper raporları sadeleştiriliyor ve tek sayfalık ekspertiz raporu oluşturuluyor.

Daha hızlı ödeme için zamana karşı yarış
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken sürecin nasıl işlediğini şu şekilde açıkladı; “Hasar ihbarının iş ortağımız olan ekspere ulaşmasının ardından, eksper sigortalı ile irtibata geçerek ekspertiz işlemine başlamakta. Eksperin tespit ettiği hasar tutarı üzerinde mutabık kalınmasının ardından ekspertiz çalışması 24 saat içerisinde tamamlanarak RH+Jet online rapor tanzim edilmektedir. Eşzamanlı olarak rapor sistemimize entegre edilip, tazminat ödemesi 24 saat içinde sigortalılarımızın tercih ettikleri ödeme kanalına aktarılmaktadır. Bu projeyle 48 saat içerisinde rapor tanzimi ve tazminat ödemesini sağlıyor ve sigortalımızın mağduriyetini en hızlı şekilde gideriyoruz. Ayrıca ekspertiz esnası ve sonrasında hasarı belirleyebilmek için gereken zorunlu belgeler haricinde hiçbir belge talep edilmediğinden, zaten hasarın şokunu yaşayan sigortalımız, ilave bürokratik işlemlerle de uğraşmak zorunda kalmıyor. Bu sayede müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede sağlayabilmekteyiz.”