Anadolu Yakası konut projeleri 2014!

www.emlakwebtv.com ekibi Anadolu Yakası konut projelerini sizler için hazırladı

Anadolu Yakası konut projeleri 2014!

İstanbul Anadolu Yakası’nda Kuzey sahilinde Şile ve kuzeydoğusunda Beykoz, güney sahilinde ise Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Kadıköy bulunmaktadır. 1973 yılına kadar canlı olmayan Anadolu Yakası, Boğaziçi Köprüsü'nün yapımından sonra hareketlilik kazandı. İstanbul Avrupa Yakası’na oranla daha yeşil ve daha sakindir. www.emlakwebtv.com ekibi olarak Anadolu Yakası Konut projeleri 2014 yılına damgasını vuranları toparladık.

İşte Anadolu Yakası Konut Projeleri!

Emaar Square

1.Emaar Square
Çamlıca’da inşa edilen Emaar Square 66 dönüm arazi üzerinde yer alıyor. 2012 yılında çalışmalarına başlanan Emaar Square teslim tarihi olarak 2015 yılı veriliyor. Emaar Square yatırım bedeli olarak 2.3 milyar dolar harcanıyor. Emaar Square projesinde 1.000’den fazla konut, 180 odalı 5 yıldızlı otel ve AVM bulunuyor.

Emaar Türkiye tarafından hayata geçirilen Emaar Square 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden meydana geliyor.Emaar Square satılık daire büyüklükleri ise 59.98 metrekareden başlıyor. Buna göre Emaar Square konutbüyüklükleri şöyle: 1+1 daireler 59,98 metrekare ile 102,72 metrekare arasında, 2+1 daireler 108,10 metrekare ile 154,76 metrekare arasında, 3+1 daireler 195,40 metrekare ile 202,34 metrekare arasında.

Concord İstanbul

2.Concord İstanbul
Teknik Yapı Fikirtepe Concord projesi 650 milyon yatırım bedeliyle inşa ediliyor. Teknik Yapı Fikirtepe Concord 11 bin 504 metrekare alan üzerinde toplam 1.175 adet daireden meydana geliyor. Teknik Yapı Fikirtepe Concord 1+0’dan 3+1 daireler şeklinde tasarlanıyor ve bu dairelerin büyüklükleri 48 metrekare ile 133 metrekare arasında değişiyor. Teknik Yapı Fikirtepe Concord satılık dairelerin tavan yüksekliği 2.78 metrekare şeklinde inşa ediliyor. Teknik Yapı Fikirtepe Concord teslim tarihi olarak da 2016 yılı veriliyor.

Terra Ataşehir


3.Terra Ataşehir
Terra Çarşı, Terra Ataşehir projesinin bir kısmını oluşturuyor. 27 bin metrekare alan üzerinde yer alan Terra Çarşı projesi arsa alanı 4 bin 100 metrekare olarak belirleniyor. Terra Çarşı 40 milyon TL yatırım bedeliyle inşa ediliyor. Terra Çarşı toplam 226 adet konuttan oluşuyor. Terra Çarşı satılık daire büyüklükleri de 42 metrekare ile 248 metrekare arasında değişiyor.

Modüler sistemin bulunduğu Terra Çarşı projesi konutlar için KDV oranı 1’de tutulurken dükkanlarda da yüzde 18 olarak veriliyor. Terra Çarşı teslim tarihi olarak da 2015 yılı öngörülüyor. Terra Çarşı Kent Art İnşaat tarafından hayata geçiriliyor ve İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi’nden Sinan Mert Şener tarafından tasarlanıyor.

Mahal Sancaktepe

4.Mahal Sancaktepe
15 bin 640 metrekare alan üzerinde yer alan Mahal Sancaktepe satılık daireleri Denge Yapı tarafından inşa ediliyor. Mahal Sancaktepe 306 adet daireden oluşuyor ve bu daire büyüklükleri 74.43 metrekareden başlıyor. Teslimlerinin bu yıl sonunda yapılması planlanan Mahal Sancaktepe satılık daire özellikleri arasında çocuk oyun alanları, yetişkin ve çocuk havuzları, yürüme ve koşu parkurları, süs havuzları, kamelyalar, meyve bahçeleri, sauna ve fitnessclub yer alıyor.

Sarphan Finans Park

5.Sarphan Finans Park
Sarphan Finans Park Ataşehir’de toplam 340 adet konut ve 53 adet mağazadan meydana geliyor. 280 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılan Sarphan Finans Park projesi Sarp Group ile TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetim A.Ş. işbirliğiyle inşa ediliyor. Sarphan Finans Park mimari tasarımları Çamoğlu Mimarlık tarafından yapılıyor.

Rezidans bloğu 54 kat, ofis bloğu 13 kat ve otel bloğu da 20 kat olan Sarphan Finans Park satılık dairelerise 1+1, 2+1, 3+1 şeklinde konumlandırılıyor. Sarphan Finans Park satılık daire özelikleri arasında 4 kat otopark, kat bahçeleri, lobi, resepsiyon, merkezi ısıtma, süs havuzları bulunuyor. Sarphan Finans Park satılık daire sahiplerine özel olarak tasarlanan sosyal donatılar arasında kapalı ve açık yüzme havuzu, helikopter pisti, kapalı otopark, restoran, spor salonu, havuz bar ve sosyal alanlar bulunuyor. Sarphan Finans Park satılık daire büyüklükleri 40 metrekare ile 173 metrekare arasında değişiyor.

Kentplus Kadıköy

6.Kentplus Kadıköy
Kentplus Kadıköy projesi Emay İnşaat tarafından 27 bin 383 metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor. 561 adet dairenin yer aldığı Kentplus Kadıköy projesi kapsamında 1+1’den 4+1’e kadar konut seçenekleri bulunuyor. Yüzde 1 KKDV oranının uygulandığı Kentplus Kadıköy satılık daire sahiplerine çarşı, vale, kuru temizleme, açık ve kapalı otopark, yüzme havuzu, spor alanları ve spor tesisi gibi imkanlar sunuyor.

Kentplus Kadıköy daire fiyatları Ekim ayıyla beraber güncellenmiş olup 453 bin TL’den başlıyor. Kentplus Kadıköy daire fiyatları 2+1’ler için 785 bin TL iken 3+1’ler için 1 milyon 70 bin TL olarak başlangıç fiyatı veriliyor. Bunların dışında Kentplus Kadıköy ödeme planı kapsamında yüzde 25 peşinat ve banka kredisi imkanı sunuluyor.

İst Marina Kartal

7.İst Marina Kartal
Kartal Marina Emlak Konut GYO ve DAP Yapı ortaklığı ile hayata geçiriliyor. Kartal Marina projesi 31 katlı A blok, 34 katlı B blok, 36 katlı C blok, 38 katlı D blok, 36 katlı E blok olarak toplam 5 blok şeklinde inşa ediliyor. 64 bin 502 metrekarelik arsa üzerine kurulan Kartal Marina projesi inşaat alanı 141 bin 896 metrekare olarak belirleniyor.

Kartal Marina 1,463 konut ile 258 dükkandan meydana geliyor. Kartal Marina projesinde toplam 1.463 adet daire yer almakta olup bu daireler stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 şeklinde konut sahibi olmak isteyenlere sunuluyor. 2016 yılında teslim edilmesi planlanan Kartal Marina satılık daire sahibi olmak isteyenlere yüzme havuzu, fitness, sauna, alışveriş alanı, çocuk oyun alanları, kapalı otopark ve spor alanları gibi hizmetler sunuyor. Kartal Marina satılık daireler dışında toplam 258 adet dükkana da yer veriliyor.

Mira Kurtköy

8.Mira Kurtköy

Beşyıldız Ekşioğlu İnşaat projesi olan Mira Kurtköy 25 bin 829 metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor. Toplam 303 daire ve 32 villadan meydana gelen Mira Kurtköy satılık daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanıyor ve bu daire büyüklükleri 70 metrekare ile 171 metrekare arasında değişiyor. Mira Kurtköy satılık villaların büyüklükleri ise 165 metrekare olarak tasarlanıyor.

Yüzde 80 yeşil alana sahip olan Mira Kurtköy konut sahiplerine birçok sosyal donatı imkanı sağlıyor. Mira Kurtköy özellikleri arasında bisiklet yolları, basketbol sahası, voleybol sahası, kreş, çok amaçlı spor salonu, fitness salonu, sauna, cafe corner, kapalı havuz, bilardo salonu, dinlenme ve toplantı salonları yer alıyor.

Dumankaya Mozaik


9.Dumankaya Mozaik
64 dönüm arazide inşa edilen Dumankaya Mozaik 3 etaptan meydana geliyor. Dumankaya Mozaikprojesinde stüdyo, 1+1, 1,5+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor. Dumankaya Mozaik satılık dairebüyüklükleri 44 metrekare ile 208 metrekare arasında değişiyor. Toplamda 799 adet daire ve 1 adet işyerinin yer aldığı Dumankaya Mozaik Sancaktepe’de yer alıyor.

“Dumankaya Mozaik nerede” sorusuna cevap vermeden önce, Dumankaya Mozaik projesinin özelliklerinden bahsedelim. Dumankaya Mozaik konut sahiplerine soyunma odaları, saunalar, hobi alanları, çocuk ve yetişkin yüzme havuzu imkanı sağlıyor. Bunların dışında Dumankaya Mozaik satılık daire sahipleri güneşlenme terasları, yansıma havuzları, amfi tiyatro, etkinlik alanları, bisiklet yolları ve çeşitli bahçelerden faydalanabiliyor.

Rönesans Sayfiye

10.Rönesans Sayfiye
Rönesans Sayfiye Kartal’da inşa ediliyor. Rönesans Gayrimenkul projesi olan Rönesans Sayfiye Kartal 14 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. Rönesans Sayfiye Kartal 1+1, 2+1, 3+1 dairelerden oluşuyor ve daire büyüklükleri 68 metrekare ile 186 metrekare arasında değişiyor.

276 adet dairenin bulunduğu Rönesans Sayfiye Kartal 3 blok şeklinde tasarlanıyor. Rönesans Sayfiye Kartal’da balkonlu ve bahçeli daireler de yer alıyor. Rönesans Sayfiye Kartal teslim tarihi olarak 2015 yılı veriliyor. Rönesans Sayfiye Kartal projesi özellikleri de konut sahiplerinin dikkatini çekiyor. Şöyle ki; basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, çok amaçlı saha, sauna gibi imkanlar konut sahiplerine sunuluyor. Ayrıca Rönesans Sayfiye Kartal içerisinde fitness center, pilates, sinema salonu, çardak, yürüyüş ve koşu parkuru, çocuk oyun alanını barındırıyor.

W Roof Kurtköy


11.W Roof Kurtköy
W Roof Kurtköy 33 bin metrekare alan üzerinde Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı tarafından hayata geçiriliyor. 9 katlı ve 2 blok şeklinde tasarlanan W Roof Kurtköy teslim tarihi olarak 2015 yılı veriliyor. 77 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen W Roof Kurtköy oyun parkı, yüzme havuzu, sosyal tesisler gibi imkanları konut sahiplerine sunuyor. Ayrıca W Roof Kurtköy satılık daire sahipleri hamam, spa, yürüyüş parkuru, basketbol sahası ve tenis kortu gibi imkanlardan da fayda sağlayabiliyor.

Toplam 206 adet daire ve 5 adet ticari birimin bulunduğu W Roof Kurtköy satılık daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlanıyor. Bu daire büyüklükleri de 1+1’ler için 68 metrekare, 2+1’ler için 80-126 metrekare, 3+1’ler için 155 metrekare ve 4+1’ler için 190 metrekare olacak şekilde inşa ediliyor.

Evim Kadıköy

12.Evim Kadıköy
Anka Yapı Fikirtepe projesi olan Evim Kadıköy 2 bin 500 adet bağımsız bölümden oluşuyor. Evim Kadıköy 36 bin 600 metrekare alan üzerinde yükseliyor. Evim Kadıköy satılık daireler stüdyodan 5+1’e kadar tasarlanıyor. Evim Kadıköy daire büyüklükleri 46 metrekareden başlıyor ve bu daireler maksimum 696 metrekareye kadar çıkıyor.

Evim Kadıköy özellikleri arasında çocuk oyun alanları, spor alanları, sauna, buhar odası, yüzme havuzu, kapalı otopark, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, dinlenme alanları, concierge hizmetleri, resepsiyon, housekeeping, business center, kütüphane, sinema salonu, zen bahçeleri ve toplantı salonu yer alıyor.

Sinpaş Aydos Country

13.Sinpaş Aydos Country
Sinpaş Aydos Sancaktepe’de yer alıyor. Sinpaş Sancaktepe yeni projesi olan Aydos Country 900 adet daireden meydana geliyor. Sinpaş Aydos satılık daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde inşa ediliyor. Sinpaş Aydos projesinin teslim tarihi olarak 2017 yılı veriliyor. Özellikleriyle dikkat çeken Sinpaş Sancaktepe yeni projesi lansman fiyatları yüzde 10 indirimli bir şekilde konut sahiplerine sunuluyor.

Sinpaş Aydos özellikleri arasında açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, kameralı güvenlik yer alıyor. Bunların dışında dikkat çeken diğer özellikleri de kapalı otopark, orman manzaralı daireler, sauna, fitness, göl manzaralı daireler ve güvenlik hizmetleri bulunuyor.

Resim İstanbul Sancaktepe

14.Resim İstanbul
Resim İstanbul projesi Sancaktepe’de Ortadoğu Grup tarafından 81 bin 433 metrekare arsa üzerinde konumlandırılıyor. 2014 Ocak ayında inşa çalışmalarına başlanan Resim İstanbul projesi teslim tarihiolarak 2016 yılı veriliyor. 28 blok şeklinde tasarlanan Resim İstanbul projesi 1.310 adet daireden meydana geliyor. Resim İstanbul projesi Mimar Mutlu Çilingiroğlu tasarlanıyor.

1+1 daireden 4+1 daireye kadar geniş daire seçenekleri, 3 farklı m2’de 1+1 daire, 5 farklı m2’de 2+1 daire, 4 farklı m2’de 3+1 daire, 2 farklı m2’de 4+1 daire, özel dizaynlı yüksek tavanlı çatı katı daireler ve bahçe kullanımlı özel bahçe katı dairelere yer veren Resim İstanbul projesi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Metsan Nexus

15.Metsan Nexus
Metsan Nexus Daniel Libeskind ve Metsan İnşaat ortaklığında hayata geçiriliyor. 439 adet konuttan meydana gelen Metsan Nexus Kartal’da yer alıyor. Daniel Libeskind ve Cemalettin Satoğlu tarafından tasarlanan Metsan Nexus 24 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Metsan Nexus teslim tarihi olarak 2015 yılı veriliyor. Satışların devam ettiği Metsan Nexus projesinde mağaza, kafe ve restoranlar da bulunuyor. 36 katlı iki bina ve ortasında 19 katlı dairesel kuleden meydana gelen Metsan Nexus Kartal projesi konut sahiplerine açık havuz, basketbol sahası, fitness merkezi, 36. kattaki Rooftop Teras, 19. kattaki Harmoni Teras ve Sky Lounge kış bahçesi, kapalı çocuk oyun alanı, cep sineması, büyükler için sosyal aktivite odası, golf simülasyon odası, 15. katta açık havada konumlanacak olan squash kortu gibi sosyal donatılar sunuyor.