Anadolu Yakası'nda kiralık ev kalmadı

Kiralık daireler son bir yılda yüzde 10 değer kazandı. Kentsel dönüşümden en çok etkilenen Anadolu Yakası’nda ise kiralık ev kalmadı

Anadolu Yakası'nda kiralık ev kalmadı

İstanbul genelinde kiralık evler geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla oldukça zor bulunmaya başladı. Yaz döneminin etkisi dışında kentsel dönüşüm projeleri ile arzın azalması ve bu doğrultuda talebin fazlalaşması sonucu, kiralık dairelerde son bir yılda yüzde 10’luk değer artışı yaşandı. Kentsel dönüşüm projelerinin en fazla olduğu ilçelerde ise bu oranın yüzde 40’lara kadar yükseldiği görüldü.

Anadolu Yakası'nda daralma var
Kentsel dönüşüm bölgelerinde dönüşümün tamamlanması ve nitelikli konutların pazara kazandırılması ile birlikte kira değerlerinde hızlı bir artış olacağının öngörüldüğünün altını çizen ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu; “İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları ağırlıklı olarak Anadolu Yakası’nda yapılmakta. Bu nedenle kiralık konut arzındaki daralma da en çok Anadolu Yakası’nda yaşanmakta” şeklinde konuştu.

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ayrıca kiralık dairelere olan talebin Anadolu Yakası’nda en çok Kadıköy ve Maltepe bölgelerinde olduğunu belirtti. Can Ekşioğlu talebin yoğun olduğu bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmalarının etkisi altında kalan halkın doğru bilgilendirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade ederek “Ağustos ve Eylül aylarında da yaşanacağı öngörülen bu süreçte ERA Türkiye olarak gayrimenkul danışmanlığındaki uzmanlığımız ile müşterilerimize en iyi hizmeti verebilecek çözümler üretiyoruz” dedi.