Anadolu Yakası’nın ilk loft projesi Wroof Kurtköy

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı, Anadolu Yakası’nın ilk loft projesi Wroof’u Kurtköy’de hayata geçiriyor

18 Kasım 2013 / emlakwebtv

İstanbul’un gelişen merkezlerinden Kurtköy’e odaklanan Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı, ilk projeleri WBahçe’nin satış başarısından sonra bölgede WROOF Kurtköy projesini hayata geçiriyor.

Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı ve Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş emlakwebtv’ye konuştu. İki genç ortak, ortaklık serüvenlerini, WRoof projelerini ve neden Kurtköy’ü tercih ettiklerini anlattı.

WROOF, 12 bin 500 metrekare arsa alanı üzerinde 33 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. İnşaatına Kasım 2013'te başlanan projenin Aralık 2015 tarihinde sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. 1500 metrekare ticari alanın yer aldığı proje, 9 katlı 2 blokta toplam 206 konut ve 5 adet ticari alandan meydana geliyor.

WROOF Kurtköy fiyatlar
77 milyon TL ciro öngörüsü ile hayata geçirilen WROOF Kurtköy’de alanları 68 metrekare olan 1+1'ler, alanları 80 ila 126 metrekare arasında değişen 2+1'ler, alanları 155 metrekare olan 3+1'ler ve alanları 190 metrekare olan 4+1'ler yer alıyor.

Metrekare satış fiyatı 2 bin 500 TL başlangıç gösteriyor, 3 bin TL’ye kadar çıkıyor.  Konut fiyatları 176 bin TL'den başlayarak 516 bin TL'ye kadar yükseliyor. Anlaşmalı bankalardan düşük faiz oranlarıyla konut kredisi kullanılabiliyor.

Projenin en önemli özelliği loft dairelerin olması…

Tamamlandığında 600 kişinin yaşayacağı öngörülen WROOF Kurtköy’ de; balkon, bahçe, teras ve loft tipi konutların bir arada olması dikkat çekiyor. WROOF Kurtköy projesinin bina oturum alanları yüzde 33’ü geçmeyecek şekilde yapılandırılıyor. Elde edilen dış yaşam alanları nitelikli dairelerde balkon, teras, bahçe olarak değerlendirilirken, ortak alanlar sosyal tesislerin ve yürüyüş, koşu, bisiklet parkuru, çocuk parkı gibi alanların ideal oranı korunacak şekilde tasarlanıyor. 
Kurtköy’ün gelişim potansiyeline inanan ortaklık, bölgede ardı ardına yeni projeler hayata geçirecek. Kurtköy’ün tamamına proje yapmayı isteyen ortaklar, konut projelerinin yanı sıra ticari yapılar ve alışveriş merkezleri de geliştirmeyi planlıyor.

WROOF’ta daha özgür, daha modern, daha loft

Loft daireler; yüksek tavanların yarattığı özgürlük hissiyle modern, rahat ve geniş yaşam alanı alternatifleri ile nefes alma imkanı sunuyor.

WROOF nerede?
Kurtköy’ün Yenişehir Mahallesi’nde inşa edilen WROOF Kurtköy projesi; Sabiha Gökçe Havaalanı'na 1.7 kilometre, Pendik Marina'ya 7.9 kilometre, Viaport AVM'ye 2.2 kilometre, Boğaziçi Köprüsü'ne 25 kilometre, Kurtköy Metrosu'na 200 metre ve Teknopark'a 750 metre mesafede yükseliyor.

 

Proje Bilgisi: Köy