Anadolu yakasını bekleyen tehlike ne?

Uğur Dumankaya, Fikirtepe'de faaliyet gösteren bazı firmaların maliyetin altına satış politikasının Anadolu yakası konut fiyat dengesini bozacağını söyledi

Anadolu yakasını bekleyen tehlike ne?

Fikirtepe'de 20 dönümlük bir arazi üzerinde yürüttüğü çalışmalarla dönüşüm projeleri gerçekleştiren Dumankaya'nın Başkanı Uğur Dumankaya, sektöre yeni giren 'acemi müteahhitlerin' maliyetin altına satış politikasının dengeyi bozduğunu söyledi. Bölgedeki dönüşümün mevzuat kısmının çözülmesiyle işlerin yoluna girdiğini, buna karşın 'yanlış fiyatlandırma' politikaları nedeniyle dengenin bozulduğunu söyleyen Dumankaya, "Bu durum fazla arz yaratır. Yanlış bir fiyatlamayla İstanbul'un Anadolu yakasındaki konut stoğu olumsuz etkilenir" dedi. 

Devlet iyi niyetli ama...
Devletin, uyguladığı politikalarla Fikirtepe'de iyi niyetli olduğunu ortaya koyduğunu belirten Dumankaya, buna karşın acemi müteahhitlerin tavırlarının bir takım sorunlara yol açtığını belirterek, "Yanlış fiyatla iş yapmaya çalışıyorlar. 6 bin lira maliyeti olan dairenin metrekaresini 5 bin liraya satmaya çalışıyorlar. Bu durum Anadolu yakasının fiyat dengelerini değiştirecek. Her önüne gelen sektöre giriyor. Bu duruma engel olunması gerek" dedi.