Anka’dan Çayırova’ya ‘Anadolu Çarşısı’

Çayırova Bölgesinde 500 daire ve dükkanlardan oluşan Anadolu Çarşı projesini satışa sunan Anka Yapı, projedeki dükkanlarda AVM’lere giremeyen esnafa öncelik verecek

Anka’dan Çayırova’ya ‘Anadolu Çarşısı’

12.02.2014 / Posta Gazetesi 

Anka Yapı, Çayırova Bölgesi’nde ki yeni projesi Anadolu Çarşısı’nı satışa çıkardı. Çayırova bölgesinin 2000’li yıllardan itibaren çok hızlı bir gelişim içine girdiğini söyleyen Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel bu proje ile hem ev sahibi hem de iş sahibi olmak isteyenlerin yüzünün güleceğini belirtti. Projede inşaatın bittiğini ve teslime hazır olduğunu ifade eden Temel, dairelerin 75 bin TL, dükkânların ise 90 bin TL’den başladığını söyledi. E5-TEM arasındaki konumuyla, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika uzaklıkta konumlanan projede 500 daireye yer veriliyor. Projede 48 ay vade ile ödeme kolaylığı da sağlanıyor.

Öncelik esnafın
Esnafın alışverişin merkezinde yer alamadığını belirten Temel, “Günümüzde gelinen noktada sokaktaki esnafın tüketiciyle buluşma sorunu ortaya çıktı. Mahalle kültüründen uzaklaşmadan bir merkez yaratma fikriyle ortaya çıkan Anadolu Çarşısı alışverişin merkezine esnafı alıyor. Dükkanlarda önceliği esnafa vereceğiz” dedi.

Fikirtepe’de ruhsat kapıda

Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projesine devam ettiklerini söyleyen Şaadet Temel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile görüştüğünü belirterek, “Büyükşehirle birlikte süreç çok hızlandı. Yedi firma proje için başvurdu. 3 firma ilk planda encümenden geçti. Bunlar Anka, Teknik Yapı ve Emay İnşaat oldu” dedi. Şimdi kadastroya havale edildiğini aktaran Temel, “Biz zaten tek tapuya çevirmiştik. İBB projeyi onayladığında ruhsatı alacağız. Bu işlemler önümüzdeki hafta netleşmiş olacak ve biz de satışa başlayacağız” dedi.

Fikirtepe projesini geçen yıl mayıs ayında metrekaresi 4 bin 800 TL’den satışa çıkarttıklarını hatırlatan Şaadet Temel, “Demir ve inşaat malzemesine zam geldi. Bu fiyatlardan satış yapmak mümkün değil. Şimdi 6 bin ile 8 bin lira arasında satışa başlayacağız. Daha sonra ise fiyatlar zamlanıp 6 bin 600 liradan başlayacak. Böylece mayısta 4 bin 800 liradan konut almış olanlar kâr yapmış olacak. Yani lansman fiyatlarımız 6 bin liradan aşağı inmez” diye konuştu.

Proje Bilgisi: Anadolu Çarşısı