Anka Yapı Evim Kadıköy'de ilk yapı ruhsatını aldı

Evim Kadıköy projesinde ilk yapı ruhsatını alan Anka Yapı, 19 Şubat’ta Fikirtepe’de ilk temeli atıyor

Anka Yapı Evim Kadıköy'de ilk yapı ruhsatını aldı

17 Şubat 2014 / emlakwebtv
Anadolu yakasında kentsel dönüşüme öncülük eden bölgelerden biri olan Fikirtepe'de yapı ruhsatları verilmeye başlandı. Yaklaşık üç yıldır bölgedeki Evim Kadıköy projesi için beklediği ruhsatı geçtiğimiz günlerde alan Anka Yapı, 19 Şubat'ta Fikirtepe’deki ilk temeli atan firma olacak. Anka Yapı, Evim Kadıköy’de toplam 2500 konutluk residence dairesi inşa edecek. 

Proje 3 etap şeklinde planlandı
Projede ilk etap tek bloktan oluşacak. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5,5+1 loft dairelerden meydana gelen ilk etapta, yaklaşık 550 daire yer alacak. İlk etapta ayrıca toplam 2500 metrekare alandan oluşan dükkanlar da bulunacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel, ruhsat almanın sevincini yaşadıklarını belirterek Fikirtepe’de ilk temel atan firma olacaklarını söyledi. İnşaatın hızla kaldığı yerden devam edeceğini ve satışların başladığını dile getiren Temel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne ve Fikirtepe halkına bu süreç için teşekkür ettiklerini ifade etti.

Firma Bilgisi: Anka Yapı
Proje Bilgisi: Köy