Anka Yapı Evim Kadıköy’ün ruhsatını aldı

Fikirtepe’de yaklaşık üç yıldır ruhsat bekleyen Anka Yapı, Evim Kadıköy projesinin ruhsatını aldı. Projedeki son durumu Anka Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Temel Emlakwebtv’ye anlattı

17 Şubat 2014/ Emlakwebtv  Haber: Bülent Yoldaş – Kamera: Ali Budak
Kentsel dönüşümde öncü bölgelerden biri olan Fikirtepe’de ruhsatlar verilmeye başlandı. Yaklaşık üç yıldır Evim Kadıköy projesi için ruhsat beklediklerini söyleyen Anka Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Temel, proje ve bölgedeki son durumu Emlakwebtv’ye değerlendirdi.

Temel, “Fikirtepe projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin 2011 yılında yapmış olduğu planlara göre hazırlanan bir projeydi. Ardından 2013 Nisan ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçti. Bakanlığın yoğun gayretinden sonra İBB devreye girdi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları sonucunda ruhsatımızı aldık” dedi.

Teslimler 2015'te
Ruhsatı alınan 10 bin metrekarelik ilk etapta 450 konut ve ofisin inşa edileceğini dile getiren Temel, toplam 4 adada ise yaklaşık 2500 konut yapacaklarını belirtti. Projeye yüzde 30-35 ön talep topladıklarını vurgulayan Temel, teslimlere ise 2015 itibarıyla başlamayı planladıklarını dile getirdi.

Hak sahipleriyle kat karşılığı anlaştıklarını söyleyen Ali Temel, “Anka Yapı kendi dairelerini sattıktan sonra hak sahiplerinin dairelerinin satışlarıyla da ilgilenecek” dedi.

Firma Bilgisi: Anka Yapı
Proje Bilgisi: Köy