Anka Yapı Fikirtepe'de ne yapacak?

Fikirtepe'de Yeni İmar Planının askıya çıkması ve emsalin 4 olacağının açıklanmasının ardından Anka Yapı Başkanı Şaadet Temel emlakwebtv'ye konuştu

28 Ağustos 2013 / emlakwebtv

Fikirtepe'ye ilişkin imar planlarının Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkartılmasının ardından inşaat firmaları yeniden harekete geçti. Anka Yapı Fikirtepe'de ne yapacak sorusuna şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel cevap verdi.

"Anka Yapı olarak bizler birinci etabımız olan 10.000 m²  arsa üzerine 224 kişinin tamamı ile sözleşme yapmış, arsa sahipleri ile % 100 mutabakat sağlandığı için birinci yıl kiraları ve taşıma bedelleri ödenerek, bu evlerden taşınmaları sağlanmıştır. Taşınmaların tamamlanması ile birlikte resmi makamlardan yıkım ruhsatları alınarak binaların tamamı yıkılmış, bu arsalarda cins tahsisleri yapılarak yola terk işlemleri, yoldan ihdas işlemleri, yollar ile arsaların tevhid işlemleri başarı ile tamamlandıktan sonra o zamanki plan notları gereği Kadıköy Belediyesince belirlenip, % 20'lik kamuya terk işlemi tamamlanarak birleştirilmiş, tek tapu, ilk olarak firmamız tarafından tescil ettirilmişti. Anka Yapı olarak firmamız, bölgede tek tapusu olan, tek tapuya bağlı olarak imar durumunu almış, almış olduğu bu imar durumu paralelinde o tarih itibariyle avan projesini tamamlayarak İBB' ye müracaatını yapmıştı. Bakanlığımızın olumlu müdahalesi sonucunda da artık ruhsat süreci hızla sonuçlanacağından hiçbir sorun kalmamıştır.Çalışmalarımız son hızla devam edecektir. Bu süratli karar için Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı'na teşekkür ederiz."

Firma Bilgisi: Anka Yapı