Anka Yapı, Fikirtepe projesini Mart’ta tanıtacak

Anka Yapı, son dönemlerin en fazla konuşulan bölgelerinin başında gelen Fikirtepe’deki projesini görücüye çıkarmak için gün sayıyor

Anka Yapı, Fikirtepe projesini Mart’ta tanıtacak

7 Şubat 2013
Anka Yapı, son dönemlerin en fazla konuşulan bölgelerinin başında gelen Fikirtepe’deki projesini görücüye çıkarmak için gün sayıyor. Fikirtepe’de iki yıldır üzerinde çalıştığı projede izinleri alarak hafriyata başlayan Anka Yapı, projeyi Mart ayında satışa çıkartacak. Konut ofis ve AVM karması olacak projeye doktorlar ve avukatlardan ilgi gelmeye başladı.

Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel, Anka Yapı’nın mimari avan projesini Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi’nin onayına sunduklarını belirterek, “Kadıköy Belediyesi’nden önümüzdeki günlerde yapı ruhsatını alacak olan Anka Yapı yasal yollardan hafriyat iznini almış olup şu anda inşaatlarına başlamıştır” dedi.

İlk etap 18, ikinci etap 24 ayda teslim edilecek
Yavuz Karaman’ın haberine göre, 70 bin metrekarelik arsa üzerinde yapacakları ve yaklaşık 400 bin metrekarelik inşaat alanından oluşacak projenin lansmanını yapmak için de hazırlıklara başladıklarını açıklayan Temel, “Mart ayı içerisinde lansmanı yapacağız. Resmi satışa çıkmadan önce uygun fiyatlarla konut sahibi olmak isteyen müşterilerimiz var. Fakat lansmanda lanse edeceğimizin altında bir fiyattan satışlarımızın olması mümkün değil. Lansman günü projeyle ilgili tüm detayları açıklayacağız” dedi.
Gösterilen ilginin lansmanla birlikte projenin büyük bir bölümünün satılacağını ortaya koyduğunu dile getiren Temel, Müşterilerimizin ve bekleyenlerin bir ay daha sabretmelerini istiyoruz. Çok güzel bir lansmanla Anka Yapı olarak huzurlarında olacağız. Projemizin birinci etabını yaklaşık 18-20 ay içerisinde tamamlayıp ikinci etabı da 24’üncü ay dolmadan tamamlayarak seri bir şekilde bitireceğiz” dedi.

‘Yüzde 100 prim olur’
Projenin lansman fiyatlarıyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Temel, metrekare fiyatlarının projenin yüzde 10’luk kısmı için konutlarda 4 bin 800 lira, ofislerde 6 bin 500 lira ve dükkanlarda ise 8 bin 500 lira olacağını söyledi.
Bu fiyatların belli periyotlar halinde artacağını belirten Temel, “Yakın bölgedeki bazı projelerde şu anda konutların metrekare satış fiyatları 7 bin ile 12 bin lira arasında değişiyor. Bu fiyatlara bakıldığında lansmanda bizden konut alacak olan vatandaşların en geç 15-18 ay içerisinde yüzde yüze yakın primlerle buraları değerlendirebilecekleri görülüyor” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Anka Yapı