ANKAmall'da yarı yıl seferberliği

ANKAmall AVM, yarı yıl tatilinin başlaması ile birlikte öğrencilerin akınına uğrarken, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

ANKAmall'da yarı yıl seferberliği

ANKAmall AVM, yarı yıl tatilinin başlaması ile birlikte öğrencilerin akınına uğrarken, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Eğlenceyle eğitimin bir arada sunulduğu etkinliklere, çocuklar kadar anne ve babalar da yoğun ilgi gösteriyor.

İnşaat atölyesi
ANKAmall'un eksi birinci katında oluşturulan "İnşaat Atölyesi" alanında, miniklere her türlü inşaat malzemesini tanıma ve kullanma imkanı sağlanıyor. İnşaat atölyesinde seans başlamadan, baret, eldiven, gözlük ve yelek giydirilen miniklere öncelikle iş güvenliğinin önemi anlatılıyor. Uzmanlar eşliğinde testereyle ağaç kesimi yapılmasının ardından elde edilen parçalar, elektronik tornavida kullanılarak vidalarla birleştiriliyor. Ahşaba şekil vererek unutamayacakları bir deneyim yaşayan minikler, bir başka stantta da tamamen gerçek malzemelerle çimento harcı karıp tuğlalarla minik yapılar inşa ediyor. Seansı bitiren minik ustalar, "ANKAmall Ustalık Sertifikası" ile ödüllendiriliyor.

Farklı yaş grubundan hem kız hem de erkek çocuklarının ilgisini çeken bir diğer etkinlik ise "ANKAmall Mutfak"... Çocuklar her türlü mutfak aletinin bulunduğu etkinlik alanındaki masalarda uzman eğitmenler gözetiminde kek ve kurabiye yapmayı öğreniyor. Hijyenin önemini uygulamalarla kavrayan minik aşçılar, gerçek hamur malzemelerini yoğurarak hazırladıkları kek harcını kalıplara dolduruyorlar, ardından şekil verdikleri kurabiyelerle birlikte fırında pişiriyorlar. Seansın sonunda mutfak becerilerine göre çocuklara puan veriliyor.

 

Proje Bilgisi: Ankamall