Ankapark Ankara ne zaman açılıyor?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında Ankapark'ın açılış tarihini verdi. Peki Ankapark Ankara ne zaman açılıyor?

Ankapark Ankara ne zaman açılıyor?

25.02.2014 / Emlakwebtv

Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde hayata geçirilen Ankapark'ın açılış tarihini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek açıkladı. Katıldığı bir televizyon kanalında konuşan Melih Gökçek Ankapark Temapark inşaatının yüzde 50'sinin tamamlandığını söyleyerek, temaparkın Mart ayının ilk günlerinde açılacağını belirtti.

Ankapark Ankara projesinde neler var?
Ankara'da inşa edilen Anka park projesi, 16 bin 100 metrekarelik kapalı ve 1 milyon 46 bin 600 metrekarelik açık alana sahip. Proje kapsamında; toplam 1217 oyuncak, 14 roller coaster ve Universal Studio Sinema Sistemi yer alacak.

Türkiye'nin en kapsamlı hayvanat bahçesini de bünyesinde barındıracak Ankapark Ankara projesinde; Safari Park, lunapark, dinlenme alanları, nostaljik kara tren bulunacak. Ankapark Ankara bilet ücreti ise, ilk etapta 50 TL civarında olacak.

Anka Park içerisinde ayrıca; 5 bin metrekarelik Lazer-Tag çadırı, 10 bin metre karelik atari çadırı, 10 bin metrekarelik dinozor ormanı çadırı, 5 bin metrekarelik dinozor müzesi ve 5 bin metrekarelik içinde sinemaları da barındıran dinozor restorantı çadırı olacak. Lazer-Tag çadırında en az 10’ar kişiden oluşan dörtlü gruplar savaş yapabilecek.

Proje Bilgisi: Ankapark