Ankara Alışveriş Festivali başladı

Ankara Alışveriş Festivali'nin dördüncüsü dün akşam ATO (Ankara Ticaret Odası) Başkanı Salih Bezci tarafından vurulan gongla başladı

Ankara Alışveriş Festivali başladı

Ankara Alışveriş Festivali'nin dördüncüsü dün akşam ATO (Ankara Ticaret Odası) Başkanı Salih Bezci tarafından vurulan gongla başladı. Son dönemde ülkeyi üzüntüye boğan terör olayları nedeniyle ASF’nin açılışı Kızılay Alışveriş Merkezi önünde sadece bir törenle gerçekleştirildi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ASF İcra Kurulu Komisyonu Başkanı Yüksel Tavşan, komisyon üyelerinin katıldığı açılış töreninde geçen yılın Porsche talihlisi Çubuk’lu Besici Ali Yalçın da hazır bulundu.

Festival kazandırıyor
Ankara Alışveriş Festivali’nin geçmiş yıllardaki başarılarından söz eden Bezci, her festivalde belirli miktarda alışveriş yapan tüketicilere hediyeler verildiğini söyledi. 2014 yılı Alışveriş Festivali’nin yapıldığı tarihlerde kredi kartıyla tarım ürünü satın alarak Porsche kazanan talihli Ali Yalçın’ı sahneye davet ederek konuşmasını sürdüren Bezci, geçen yıl talihliye müjdeli haberi kendisinin verdiğini anlattı. Bezci, “Geçen yıl araba talihlimiz açıklandığında kendisine müjdeyi ben vermek istedim. Aradım ‘arabayı sen kazandın’ dedim, bana dalga geçme anlamında ‘tıngırdatma’ dedi. Telefonda bana inanmadı ve beni dolandırıcı zannetti. Süt sağarken son model bir araba sahibi olduğunu öğrendi” diye konuştu. Bezci, her yıl olduğu gibi bu yıl da festival kapsamında Bankalararası Kart Merkezi ve Milli Piyango ile birlikte düzenleyecekleri çekilişle belirlenen talihlilere 5 adet lüks otomobil hediye edeceklerini belirterek, “Siz de bu çekilişlere katılabilirsiniz” dedi.
 
''Araba ihtiyacı olana çıksın''        
Geçen yılın talihlisi Ali Yalçın da, kazandığı lüks arabayı satarak kendisine bir ev oğluna ise bir araba aldığını anlattı. Yalçın, “İnşallah araba bu sene de ihtiyacı olan birisine çıkar. En çok istediğim budur” temennisinde bulundu.
 
Konuşmaların ardından ATO Başkanı Salih Bezci, ASF İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan, ASF Komisyon üyeleri ile 2014 yılı ASF talihlisi Ali Yalçın ile birlikte Kızılay Alışveriş Merkezi önünde gonga vurarak festivalin başladığını ilan etti. Tören ışık gösterileriyle sona erdi.
 
13 Eylül’de sona erecek festivalde banka kartı ya da kredi kartıyla alışveriş yapan herkes her 50 TL’lik harcaması karşılığında 5 lüks otomobilden birini kazanma şansı elde edecek.