Ankara Alışveriş Festivali Yarın Başlıyor!

Ankara Ticaret Odası tarafından 4 senedir düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali yarın başlıyor

Ankara Alışveriş Festivali Yarın Başlıyor!

Ankara Ticaret Odası tarafından 4 senedir düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali yarın başlıyor. 29 Ağustos tarihinde başlayıp 13 Eylül tarihine kadar sürecek olan festival ''İçindeki festivali keşfet'' sloganı ile başlıyor. Türkiye'de son zamanlarda artan terör olayları sebebiyle 4 senedir Ankara Alışveriş Festivali'nde düzenlenen eğlenceler ve iptal edildi. Bu sefe kültür sanat organizasyonlarına yer verilecek olan festival 13 Eylül'de sona erecek. 

4. Ankara Alışveriş Festivali'nde aynı zamanda Guinness Rekorlar Kitabı için bir rekor denemesi yapılacak. Geçen sene ''Dünyanın en çok kişiyle çiçek soğanı dikimi'' rekorunu kırarak rekorlar kitabına giren Ankara bu yıl ise binlerce çiçekle 60 metrelik masada en çok çiçekle aranjman dalında rekor denemesi yapılacak. ATO  (Ankara Ticaret Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, 2002 yılında 37 bin 500 çiçekle İrlanda'nın kırdığı rekoru geçmeyi hedeflediklerini belirtti. 

Ankara Alışveriş Festivali'nde bu yıl da her yıl olduğu gibi çekilişle otomobil hediye edilecek. Alışveriş Festivali'nde kredi kartı ya da banka kartı ile 50 liralık alışveriş yapanlar için her 50 lirada için bir kura numarası verilecek. Bu yıl Ankara Alışveriş Festivali'nde 5 adet otomobil sahiplerini bulacak.