Ankara Altındağ Aktaş TOKİ Evleri başvuruları başladı

Ankara Altındağ Aktaş TOKİ Evleri kapsamında toplam 151 adet konutun başvuru süreci bugün itibariyle (1 Aralık 2014) start aldı.

Ankara Altındağ Aktaş TOKİ Evleri başvuruları başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Ankara'da inşa ettiği TOKİ Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap projesinde 151 adet konutun satışları 1 Aralık 2014 itibariyle başladı. 19 Aralık'a kadar sürecek başvurular, Halk Bankası'nın tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecek.

2+1 ve 3+1 tipinde olan Ankara Altındağ Aktaş TOKİ Evleri için minimum fiyat 101 bin TL; maksimum fiyat ise 169 bin TL olarak belirlendi. 96, 108 ve 120 aylık vadelerle konut sahibi olunacak proje konutları için aylık taksitler ise 631 TL'den başlatılıyor.

Ankara Altındağ Aktaş TOKİ Evleri başvuru şartları
Projeye başvuru yapacaklarda aranacak şartlar ise şöyle;

*Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması,

*Bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları,

*Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilmesi,

*Başvuru sahiplerinin T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olması.

Kuralar ne zaman çekilecek?
Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda "Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" 24 Aralık 2014 tarihinde çekilecek. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde "Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası" çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacak.

Firma Bilgisi: Toki