Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ başvuruları 24 Ekim’de son!

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ projesinde satışa çıkarılan 338 adet konutun başvuru süreci 24 Ekim 2014’e kadar devam edecek.

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ başvuruları 24 Ekim’de son!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’da hayata geçirilen Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ projesi kapsamında 22 Eylül’de satışa çıkarılan 338 adet konutun başvuru süreci 24 Ekim’e kadar sürecek. Projede başvurular, Halk Bankası’nın ilgili tüm şubelerine yapılabiliyor.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri için belirlenen fiyatlar 99 bin 173 TL’den başlıyor, 139 bin 798 TL’ye kadar yükseliyor. Konut bedelinin yüzde 10, 15 veya 25’inin peşinat olarak verildiği projede aylık taksitler ise 619 TL’den başlangıç gösteriyor. Konut ödemelerinde vadeler de 96, 108 ve 120 ay olarak belirlendi.

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ kurası

Başvuru sürecinin devam ettiği 338 adet konutun kura çekilişi ise, 31 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Kuranın çekileceği yer, ilerleyen zamanlarda ilgili Halk Bankası şubelerinde ve idarenin web sayfasında duyurulacak.

Başvuru şartları neler?

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri için başvuru şartları ise aşağıdaki gibi;

*Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması,

*Bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları,

*Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilmesi,

*Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma şartı.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, T. Halk Bankası nın ilgili Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin TürkLirası) tutarındaki başvuru bedelini 22 EYLÜL –24 EKİM 2014 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerikategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır. Söz konusu konutların teslim tarihi ise sözleşme tarihinden itibaren 30 ay olarak belirlendi.

 

Firma Bilgisi: Toki