Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ fiyatları!

Başvuruların 22 Eylül 2014’te başlayacağı Ankara Altındağ Başpınar TOKİ projesinde fiyatlar 99 bin 173 TL’den başlıyor

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ fiyatları!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’da inşa edilen Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ projesinde, konutlara başvurular 22 Eylül 2014 tarihinde başlayacak. 24 Ekim 2014’e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ’de ev fiyatları ise 99 bin 173 TL’den başlıyor, 139 bin 798 TL’ye kadar yükseliyor. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25’lik kısmının peşinat olarak verileceği projede 96, 108 ve 120 ay vadelerle konut sahibi olmak mümkün. Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri için aylık taksitler ise 619 TL’den başlıyor.

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ kura çekimi ne zaman?

Başvuruların 24 Ekim’e kadar devam edeceği projede kura çekilişinin de tarihi belli oldu. Buna göre, ev sahiplerini belirleyecek kura 31 Ekim 2014’te çekilecek. Kuranın çekileceği yer ise ilerleyen zamanlarda TOKİ’nin resmi web sayfasında duyurulacak.

Başvuru şartları neler?

TOKİ Ankara Altındağ projesinde konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranıyor. Ayrıca kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapması gerekiyor. Başvuru sahiplerinin T.C. vatandaşı olmaları da şart.

Söz konusu şartları sağlayan kişilerin T. Halk Bankası’nın ilgili şubelerine başvurarak, 2 Bin TL tutarındaki başvuru bedelini 22 Eylül–24 Ekim 2014 tarihleri arasında yatırmaları gerekiyor. 

Firma Bilgisi: Toki