Ankara’da icralık arsa

Ankara Mamak’ta yer alan arsa 2 milyon 63 bin 760 TL’ye icradan satışa çıkarılıyor

Ankara’da icralık arsa

Ankara 22. İcra Müdürlüğü, Ankara’nın Mamak ilçesinde yer alan 2.063 metrekarelik arsayı satışa çıkarıyor.

İnşaata uygun arsanın toplam bedeli 2 milyon 63 bin 760 TL olarak belirlendi. Söz konusu arsanın ihalesi 2 Eylül 2014 günü saat 14:00 ile 14:10 arasında açık arttırma usulüyle yapılacak. Arsanın ikinci satışı ise 3 Ekim 2014 tarihinde saat 14:00 ile 14:10 arasında gerçekleştirilecek.

İhale İlanı:

T.C ANKARA 22.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Ankara, Mamak ilçesi, Fahri Korutürk Mahallesi Neşat Ertaş Caddesi'nde kayıtlı 2.063.00 m2 miktarlı arsa niteliğindeki taşınmazın tamamı 2.063.760 TL bedelle satılacaktır.

Adresi: Taşınmaz adres olaral Ankara Mamak, Fahri Korutürk Mahallesi, Neşat Ertaş Caddesi, 887 Sokak ile 889 Sokağın kesiştiği köşe Ankara/Mamak

Yüzölçümü: 2.063.00 m2

KDV Oranı: %18

1. Satış Günü 02/09/2014 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü 03/10/2014 günü 14:00-14:10 arası

Satış Yeri: Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar SATIŞ MEMURLUĞUMUZA HİTAPLI KESİN VE SÜRESİZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi %0 5,69, KDV % 18, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Vergi, Harç oran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2014

(İİK m. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.