Ankara'da ikinci el piyasası hareketli

Gayrimenkul sektöründe tüm Türkiye bazında büyük bir canlılığın yaşandığınına dikkat çeken ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, Başkent Ankara'da yılın ilk dört ayında 39 bin 469 konutun satıldığını söyledi

Ankara'da ikinci el piyasası hareketli

11 Haziran 2014/Emlakwebtv
Başkent Ankara'da 2014 yılının ilk dört ayında 39 bin 469 konut satıldığını belirten ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, bu konutların 15 bin 679'unun yeni projelerden oluştuğunu söyledi. Ekşioğlu: "23.790 konutun satışı ise ikinci el piyasasında gerçekleşti. Özellikle ikinci el piyasasında büyük bir hareketlenme yaşandı." dedi.

Ankara’da nitelikli konut arzı devam edecek
ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ayrıca son yıllarda büyük toplu konut projelerinin Ankara’da inşaa edilmesi ve bu projelerin hızlı bir şekilde talep gördüğüne de dikkat çekti. Ekşioğlu; “İstanbul’a oranla coğrafi olarak daha geniş ve nitelikli alanlara sahip olan Ankara’da nitelikli konut arzının hızlı bir şekilde devam edeceğini ve önümüzdeki dönemde çok sayıda büyük ölçekli toplu konut projesinin Başkent’te yapılacağını öngörmekteyiz. Özellikle Eskişehir yolundaki Ümitköy, Çayyolu gibi bölgeler ile başlayan genişlemenin Yaşamkent’i de geçerek Polatlı’ya doğru ilerlemesini beklemekteyiz. Ayrıca Esenboğa Havalimanı yönündeki Pursaklar, yapılan imar değişiklikleri ile önümüzdeki dönemde gelişim gösterecek önemli bir diğer aks olacak. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda nitelikli gayrimenkul danışmanlığına fazlasıyla ihtiyaç duyulacak bu dönemde ERA Türkiye olarak nitelikli ofislerimizi Ankara’da hızla artırmayı hedefliyoruz. Bu paralelde Ankara, İstanbul sonrasında gayrimenkul hareketliliğinin en fazla olacağı ve yapılanmayı istediğimiz öncellikli bölgelerimizden birisi” açıklamasında bulundu.